Bokserski pojedynek – tak można w dwóch słowach ująć dzisiejszy mecz lidera klasy okręgowej Sokoła Ostróda z Tęczą Miłomłyn w derbach powiatu ostródzkiego. Rywale, niczym wytrawni bokserzy wyprowadzali cios za ciosem. Gdy jeden wyprowadzał cios, rywal po chwili  odpowiadał tym samym.

Trener Sokoła Andrzej Burchart desygnował do gry jedenastkę: Sikora, Wityczyn, Błaut, Dwórznik, Korbus, Musiński, Szymański, Szczepański, Kulpa, Czajkowski, Śnieżawski. Z kolei Tęcza przystąpiła do boju z ostródzianami w następującącym składzie: Wieliczko, Kurkiewicz, Szostek D., Majewski, Rutkowski, Szostek K., Domeracki, Gajdziel, Jakubowski, Piekut, Matracki.

Strzelanie na stadionie przy ul. 3 Maja w Ostródzie rozpoczęli goście z Miłomłyna pod koniec pierwszej połowy. W 37 minucie wynik meczu otworzył Wiktor Matracki. Kilka minut później mieliśmy już remis. Wyrównującego gola strzelił Tomasz Snieżawski.

Po przerwie wymiana ciosów trwała dalej. Wystarczyły 2 minuty, a Sokół prowadził już 2:1 po strzale wprowadzonego wcześniej na boisko Samulskiego. Nie minęło nawet 6 minut, a znów mieliśmy remis. W 53 minucie bramkę dla Tęczy strzelił Kacper Piekut.

Następne chwile to kolejne emocje w Ostródzie. Śnieżawski strzela na 3 :2 dla Sokoła, goście z Miłomłyna po chwili wyrównują po rzucie karnym.

W 71 minucie Paweł Kulpa znów wyprowadza trójkolorowych na prowadzenie. Po tym ciosie Tęcza nie była w stanie już odpowiedzieć, a Sokół na tym nie poprzestał. W 86 minucie meczu wynik podwyższył strzelający swoją drugą bramkę w tym meczu Samulski.

Grad bramek i wielkie emocje – tak można podsumować derbowe starcie dwóch drużyn z powiatu ostródzkiego. Sokół nadal pozostaje niepokonany w klasie okręgowej, jednak trzeba przyznać, że Tęcza postawiła się dziś faworyzowanym ostródzianom.

Sokół Ostróda – Tęcza Miłomłyn 5-3 (1-1)

Bramki: Śnieżawski x2, Samulski x2, Kulpa – Matracki, Piekut,

Sokół: Sikora, Wityczyn, Błaut, Dwórznik, Korbus, Musiński, Szymański, Szczepański, Kulpa, Czajkowski, Śnieżawski.

Tęcza: Wieliczko, Kurkiewicz, Szostek D., Majewski, Rutkowski, Szostek K., Domeracki, Gajdziel, Jakubowski, Piekut, Matracki.