A A+ A++

Prześlij dalej

Najbardziej wyczekiwana wystawa roku w Muzeum Regionalne w Pińczowie już otwarta…

w sobotę, 25 lutego odbył się wernisaż ekspozycji czasowej “Krzysztof Bucki – Wystawa Monograficzna” zorganizowanej przez muzeum z okazji  40. rocznicy śmierci malarza.

Na wystawie zostało zaprezentowanych ok. 200 eksponatów pochodzących ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Regionalne w Pińczowie oraz zbiorów prywatnych.

Jeden z eksponowanych obrazów przedstawiający Klasztor OO. Franciszkanów w Pińczowie i Sanktuarium Mirowskim w Pińczowie został zakupiony przez Gminę Pińczów… Dziękujemy Burmistrzowi Panu Włodzimierzowi Badurakowi.

Wystawa została zorganizowana przy współudziale Muzeum Śląska Opolskiego. Tą drogą przesyłamy serdeczne podziękowania dla Dyrektor Muzeum Pani Iwony Solisz, Kierownik działu Sztuki Pani Marty Podstawy-Boulkroune oraz Pani Patrycji Farys-Kawalec za współpracę.

Wernisaż uświetnił koncert młodego pianisty z Jędrzejowa Jana Głogowskiego.

Muzeum serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom wystawy:

RIGIPS Polska

Dolina Nidy

Marmur-Płytki

Przedsiębiorstwo Usług Technicznych i Handlu FMK

Siniat

– Nida Media Leszcze

– Bank Spółdzielczy w Pińczowie

– Hurtownia Elektroinstalacyjna ELPRO w Pińczowie

– Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Szczepan Łata

Moc serdeczności ślemy do Aneta Krzak i Ogrodnictwo-Krzak Produkcja oraz sprzedaż roślin za pomoc przy aranżacji wystawy.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy przybyli na wczorajsze wydarzenie…cieszymy się, że ten wieczór zdecydowaliście się spędzić razem z Nami

Ekspozycję będzie można oglądać do końca października 2023 r. w godzinach pracy Muzeum (ul. Piłsudskiego 2A).

ZAPRASZAMY 

————–

Krzysztof Bucki urodził się 10 kwietnia 1936 r. w Pińczowie. W latach 1953-1959 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, był uczniem Jana Świderskiego i Wacława Taranczewskiego. W latach 1961-1970 pracował jako nauczyciel w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu, w latach 1974-1976 w Zakładzie Wychowania Plastycznego, w cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zespołowych, w Polsce i za granicą. W 1974 został laureatem Nagrody im. Jana Cybisa. Zmarł 5 lutego 1983 r., został pochowany na cmentarzu w Pińczowie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHubert Hurkacz wygrał turniej w Marsylii!
Następny artykułKsiądz zasłabł podczas mszy, nie udało się go uratować