Zakończyły się XV Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów i XXXIII  Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w warcabach klasycznych.  Do warcabowej rywalizacji przystapiły drużyny z 8 klubów sportowych z całej Polski. W drużynach dziewcząt  i kobiet startuje po 2 zawodniczki, a w  chłopięcych i mężczyzn po 3 uczestników.

W kategorii juniorów  UKS Roszada Lipno zdobyła 3 medale – 2 złote i 1 srebrny, a w kategorii seniorów  2 medale: 1 złoty  i 1 srebrny.

Medale juniorów:

🥇medal wywalczyli juniorzy do lat 13 w składzie: Hugo Franek, Radosław Leśniewski i Krzysztof Delalicz De Laval

🥇medal wywalczyli juniorzy do lat 16 w składzie: Mateusz Wysokiński, Antoni Rumiński  i Heorhi Vydzerka

🥈medal uzyskała drużyna juniorów do lat 10 w składzie: Michał Leśniewski, Nikodem Brzozowski I Patryk Delalicz De Laval

Medale Seniorów:

🥇medal otrzymali: Mateusz Niczyporuk, Filip Kuczewski I Bogusław Szelest

🥈medal wywalczyli: Amadeusz Zyber-Moszak, Tymoteusz Myszuk I Dawid Franek.

W kategorii juniorów blisko medalu, na IV miejscu były drużyny:

* juniorów do  lat 8 w składzie: Szymon Bartkowiak, Adam Wierzbicki, Bartosz Kasperski

* juniorki do lat 10 w składzie: Katarzyna Dobiała i Emilia Olszak

*  juniorki do lat 13 w składzie: Zofia Wideł I Gabrysia Rumińska

* juniorki do lat 16 w składzie: Amelia Bajk I Vivien Zyber-Moszak.

Pozostałe miejsca w klasyfikacji drużynowej:

– V miejsce  juniorki do lat 8 w składzie: Maria Noelle I Izabela Potyrała

– V miejsce  juniorki do lat 10 w składzie: Laura Sikora i Wiktoria Zając

– V miejsce  juniorzy do lat 13 w składzie:  Bartosz Majer, Bartłomiej Matysiak, Emanuel Bajk  i Kajetan Brzozowski

– VII miejsce  juniorzy do lat 8 w składzie: Szymon Kutrowski, Oliwier Urbaniak i Piotr Radkiewicz.