➡️12.08.2023r. W Rychliku odbyły tu się XXI Mistrzostwa Polski w Warcabach Stupolowych

w grze aktywnej, do których zgłosili się 52 zawodnicy reprezentujący kluby z różnych województw Polski.

Po 9 rundach z czasem 15+5, na trzecim stopniu podium 🥉 uplasował się Filip Kuczewski, natomiast nagrodę za szóste miejsce otrzymał Amadeusz Zyber-Moszak! 👏

🟡W kat. do lat 10 pierwszy był Michał Leśniewski.

🟡W kat. do lat 13 walka była niesamowicie wyrównana, jednak najwyższego stopnia podium siegnął Krzysztof Delalicz de Laval. Tuż za nim Radosław Leśniewski. Na trzecim miejscu Hugo Franek.

Roszadę w tych Mistrzostwach reprezentowali także: Tymoteusz Myszuk, Martyna Lipka, Patryk Delalicz de Laval i Adam Wierzbicki. Każdemu gratulujemy udziału i osiągniętych wyników!

Najlepsi zawodnicy każdej kategorii zostali wyróżnieni. Jako nagrodę – niespodziankę od organizatora, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy album ze zdjęciami medalistów Mistrzostw Polski z ostatnich dwudziestu lat, w którym najmłodsi zawodnicy mogli pozbierać autografy od obecnej na sali ścisłej czołówki polskich warcabistów.

➡️Kolejny dzień weekendu w Rychliku upłynął w błyskawicznym tempie (3’+2″). Zawodnicy w niedzielę 13.08 rozegrali aż 13! rund podczas XL Mistrzostw Polski

w Warcabach Stupolowych w grze błyskawicznej. Nasi zawodnicy niestety nie zajęli tym razem miejsca na podium, ale zostali wyróżnieni w kategoriach młodzieżowych.

🔴w kat. do 10 lat drugie miejsce zajął Patryk Delalicz de Laval.

🔴w kat. do 13 lat pierwszy był Krzysztof Delalicz de Laval, tuż za nim, z tą samą ilością punktów, Radosław Leśniewski.

➡️14 sierpnia w Rychliku odbyły się XXIX Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych w grze błyskawicznej.  Drużyna UKS Roszada Lipno w składzie: Filip Kuczewski,  Amadeusz Zyber-Moszak,  Tymoteusz Myszuk I Heorhi Vydzerka wywalczyła III miejsce.

Uczestnicy rozegrali 7 rund ( tempo gry 3’+2″) systemem kołowym. Zawodnicy Roszady wygrali trzy mecze, odnieśli  jedną porażkę z drużyną z Gniezna. Ostatecznie z dorobkiem 8 punktów zakończyli turniej na III miejscu.