A A+ A++

W spotkaniu wzięła udział ponad setka uczestników (fot. Powiat Prudnicki)

We wtorek (13.02.) w Hotelu Oaza w Prudniku odbył się „Meeting sieciujący w ramach forum biznesu i edukacji” wpisujący się w realizowany przez Samorząd Powiatu Prudnickiego projekt: „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie.”

Ponad stu zgromadzonych gości miało okazję do wysłuchania wykładów pn. „Lifelolng learning – znak czasu” autorstwa Marty Polanowskiej; „Sztuczna inteligencja w kształceniu ustawicznym” dr. Wiesława Kopterskiego oraz „Pokolenie x, y, z – jak komunikować się z pracownikami i kontrolować ich rotację” Moniki Bartosiewicz.
– Meeting sieciujący współdziałanie: szkół zawodowych, instytucji rynku pracy, samorządów ale przede wszystkim przedsiębiorców, którzy płacą podatki, a zatem pośrednio finansują gospodarkę naszej lokalnej społeczności. To przede wszystkim dla nich staramy się organizować takie spotkania. A dziś kolejna porcja ciekawej wiedzy dotyczącej potrzeby uczenia się przez całe życie, różnic pokoleniowych oraz sztucznej inteligencji. Myślę, jednak że kolejne edycje Powiatowych Spotkań będziemy musieli wzbogacić o element bardziej rozwiniętej dyskusji o problemach biznesu na Ziemi prudnickiej. Wiemy że pozamykane całe ulice jeśli chodzi o witryny sklepowe, topniejące miejsca pracy w handlu oraz inne problemy przedsiębiorców wymagają szerszej dyskusji, swoistego biznesowego „Okrągłego Stołu” – skomentował starosta Radosław Roszkowski.

Ponieważ kolejne edycje Powiatowych Spotkań Gospodarczych odbijają się szerokim echem w całym województwie, do Prudnika zawitali tym razem zacni goście, w osobach wicemarszałek Zuzanny Donath – Kasiury, starosty kędzierzyńsko-kozielskiego Pawła Masełki, dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy Maciej Kalski.

[Artykuł sponsorowany/Monitor Powiatowy – Powiat Prudnicki]

Przemawia starosta Radosław Roszkowski (fot. Powiat Prudnicki)
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł31 mld zł straty NBP. Bank tłumaczy ją wzrostem kursu złotego
Następny artykułLokatorze – możesz decydować