A A+ A++

Ogród zimowy to miejsce wprost stworzone do relaksu. Można tam odpocząć po długim dniu spędzonym w pracy, pielęgnować ulubione rośliny albo spędzać czas z przyjaciółmi. Większa ilość naturalnego światła sprawia, że nawet zimą można czuć się dobrze i mieć dużo energii. Jak stworzyć idealną strefę relaksu?

Ogrody zimowe – na jakie kwestie trzeba zwrócić uwagę?

Pierwszy i jednocześnie bardzo istotny krok polega na wyborze miejsca, w którym stanie ogród zimowy. Z doświadczenia wiemy, że bardzo często znajdują się na tarasie, ale to nie jest obowiązkowe.

Miejsce wybrane? Przychodzi więc czas na dobór kształtu. Dominują plany prostokąta, wycinka koła i regularne wieloboki. W trakcie wyboru trzeba zwrócić uwagę na lokalizację domu w stosunku do stron świata. Z oczywistych względów wybiera się najbardziej nasłonecznioną stronę – to naturalne światło i równocześnie zachęta do spędzenia czasu w jasnej przestrzeni.

Otoczenie jest tak samo ważne, gdyż widok musi być zachwycający. 

Trzeba również przemyśleć, jakie zadanie mają spełniać ogrody zimowe. Kraków to jedno z miast w Polsce, gdzie duża liczba budynków, ulic i betonu, a także wielu turystów w każdym zakątku miasta sprawiają, że stworzenie przestrzeni do relaksu przy własnym domu wydaje się doskonałym planem i odskocznią od zgiełku i pędu życia.

Ogród zimowy może być zarówno oranżerią, jak i pokojem dziennym, ale równocześnie można używać go przez cały rok. Warto zainwestować w dobre szkło termoizolacyjne, wtedy sprawdzi się jako pomieszczenie do relaksu bez względu na porę roku czy warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz.

Jak stworzyć ogrody zimowe?

Właściwy fundament jest tak samo istotny. Tylko w taki sposób można zapewnić wytrzymałość i bezpieczeństwo, gdyż konstrukcja jest naprawdę ciężka. Fundament będzie obciążany dodatkowo przez śnieg i mocne porywy wiatru. Oprócz tego trzeba pamiętać o zabezpieczeniu przed wilgocią oraz dobrym ociepleniu – w tym celu stosuje się izolację przeciwwilgociową oraz termiczną, które pozwalają uniknąć nieszczelności i skraplaniu się pary wodnej w dolnej części konstrukcji.

Ważne są również profile. Drewno i aluminium cieszą się największą popularnością. Stal wychodzi z obiegu, gdyż ma złe parametry cieplne i jest podatna na korozję.

To tylko niektóre kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę w trakcie budowy i wykończenia ogrodu zimowego. Jednak każda z nich jest bardzo istotna.

– Materiał zewnętrzny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Він кращий за Мудрика “: експерти високо оцінили гравця-відкриття збірної України на Євро-2023
Następny artykułУкраїна звинувачує Ізраїль в проросійській позиції: МЗС викликає українського посла