W premierowym meczu 1. kolejki SLS GKS Kamieńsk wygrał z Piotrkowską Akademią Sportu 3:1. Pierwsze dwa sety pewnie wygrali siatkarze z Kamieńska, oddając przeciwnikom w każdej z partii tylko 19 punktów. Następne dwa sety były już zacięte i kończyły się grą na przewagi. PAS wygrał trzeciego seta, ale czwarta partia padła już łupem GKS-u, który zgarnął komplet punktów. PAS spadł na 2. miejsce i wciąż musi oglądać się za siebie, aby pozostać w najlepszej czwórce. Piotrkowski zespół ma rozegrane o dwa spotkania więcej niż ich najgroźniejsi rywale w walce o TOP 4.

W niedzielnym meczu bardzo ważne zwycięstwo odnieśli siatkarze Woli Krzysztoporskiej Volleyball Club, którzy pokonali UKS Fuks Sulejów 3:1.
Wygrana sprawia, że Wola Krzysztoporska Volleyball Club awansowała na 3. miejsce w tabeli, zaś siatkarze z Sulejowa nie mogą sobie już pozwolić na porażkę w kolejnych spotkaniach. Każda strata punktów może oznaczać odpadnięcie z rywalizacji o najlepszą czwórkę.

W 11. kolejce przełożono dwa spotkania: Mamrot Wilkowyje – Kombajn, Łorjors – Volleyboys Bełchatów. Przed siatkarzami teraz dwa tygodnie przerwy od rywalizacji ligowej. Zawodnicy powrócą na ligowy parkiet tuż po feriach.