A A+ A++

Wyniki badań potwierdzają wstępne ustalenia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który jako przyczynę śnięcia ryb wskazywał przyduchę. Przy temperaturze wody około 23 stopni Celsjusza, stężenie tlenu rozpuszczonego nie przekroczyło 5 miligramów na litr. Wartość graniczna dla tego typu jezior wynosi 7,6 miligrama na litr.

W próbkach stwierdzono też niemal dwukrotne przekroczenie normy dla ogólnego węgla organicznego. Zwykle to efekt rozkładu roślin i zwierząt w wodzie.

Inspektorzy ochrony środowiska nie stwierdzili dopływu żadnych zewnętrznych zanieczyszczeń, takich jak na przykład brudne ścieki. Do śnięcia ryb doprowadziła więc przede wszystkim pogoda. Nie bez znaczenia był na pewno ogólnie zły stan zbiornika. Badania potwierdziły obecność licznych osadów na dnie jeziora, które szkodzą rybom, a po większych opadach unoszą się, zmętniając wodę.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGoogle Play Games – zagraj w gry dostępne wyłącznie na Androidzie na systemie Windows. Oficjalne oprogramowanie z aktualizacją
Następny artykułKontrola poselska u prezydenta Poznania. Chodzi o podatek od deszczu