A A+ A++
Dwa lata mają potrwać prace remontowe i adaptacyjne dawnej restauracji Kamienny Kasztel, która po pożarze od kilku lat jest zamknięta. Przywróceniem do życia lokalu zajmie się spółka, która prowadzi restaurację na rynku w Tarnowskich Górach.

Pożar w Kamiennym Kasztelu wybuchł w marcu 2018 roku. Od kilku tygodni restauracja była już wtedy nieczynna. W związku z tym, że duża część budynku wykonana była z drewna, zniszczenia były poważne.

Mimo że Park Śląski ogłaszał przetargi na najem restauracji, chętny się nie znalazł. Dopiero teraz zgłosiła się spółka, która ma już gastronomiczne doświadczenie. Prowadzi przy ul. Rynek 14 w Tarnowskich Górach restauracje Tesoro Pizza&Pasta oraz Skarbiec, które mieszczą się w zrewitalizowanej kamienicy z XVI wieku.

Oczywiście śledziliśmy przetargi ogłaszane przez Park Śląski, ale byliśmy wtedy w trakcie rozwijania naszej koncepcji w Tarnowskich Górach i koncentrowaliśmy się na tym miejscu. Teraz, kiedy nasza restauracja już sobie dobrze radzi, postanowiliśmy zainwestować w Parku Śląskim. To obłędna lokalizacja, która od zawsze budziła nasze zainteresowanie – mówi Aleksandra Dubiel, prezes spółki Skarbiec Smaków.

Remont i przebudowa Kamiennego Kasztelu ma potrwać około dwóch lat. Koncepcja architektoniczna już się tworzy. Obiekt jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków w Chorzowie, więc trzeba będzie zachować jego charakterystyczne elementy. Jest też już koncepcja samej restauracji. – Zamierzamy kontynuować koncepcję gastronomiczną, która sprawdza się w lokalach prowadzonych przez nas w Tarnowskich Górach. Jest to mieszanka nowoczesnej kuchni polskiej, włoskiej i śródziemnomorskiej. Być może będziemy też serwować pizzę, ale na pewno nie będzie to typowa pizzeria. Chcemy, żeby to był lokal, gdzie będzie można przyjść na obiad, zorganizować uroczystość, ale też wziąć coś na wynos lub do ręki – wyjaśnia Aleksandra Dubiel.

Nowy najemca zamierza rozbudować taras na poziomie „0”, postawić wiatę grillową i stworzyć strefę dla dzieci.

Kamienny Kasztel to jeden z najstarszych obiektów w Parku Śląskim. Powstał w 1953 roku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowiat Kędzierzyńsko-Kozielski świętuje 25-lecie samorządu gala koncertową
Następny artykułStarsza kobieta potrącona na pasach. Trafiła do szpitala