Za nami siódmy sparing hokeistów Re-Plast Unii przed nadchodzącym szybkimi krokami sezonem. W Sosnowcu formę biało-niebieskich sprawdziło Zagłębie.

Oświęcimianie pojechali nad Brynicę w mocno okrojonym składzie i to najbardziej martwi przed startem rozgrywek. Kontuzje i urazy niestety nie omijają hokeistów z naszego miasta.

Re-Plast Unia w pierwszych 20 minutach dwukrotnie zapaliła czerwone światło nad bramką Zagłębia (Erik Ahopelto, Łukasz Krzemień). W drugiej odsłonie na listę strzelców wpisał się Andrij Denyskin, a w 46 minucie swojego drugiego gola zdobył Erik Ahopelto.

Goście prowadzili już 0:4, a Zagłębiu udało się tylko nieco skorygować końcowy rezultat. Podczas gry w liczebnych przewagach wynik na 2:4 ustalili Patryk Krężołek i Ryley Lingren.

Przed zespołem prowadzonym przez Nika Zupancića i Krzysztofa Majkowskiego jeszcze dwie gry towarzyskie. Oświęcimianie zmierzą się z Comarch Cracovią na wyjeździe (29 sierpnia, godz. 17) i GKS Tychy na własnym lodzie (31 sierpnia, godz. 18).

Oczekiwana przez wszystkich fanów hokeja inauguracja sezonu już 8 września. W pierwszej kolejce do Oświęcimia zawita dzisiejszy rywal – Zagłębie Sosnowiec.

Wyniki dotychczasowych sparingów Re-Plast Unii:

Re-Plast Unia – Comarch Cracovia 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Bramki dla Re-Plast Unii: Sadłocha 2, Karjalainen, Valtola.

Re-Plast Unia – Jestrabi Prostejov 6:5 po dogrywce (3:3, 0:1, 2:1, 1:0 dogrywka)
Bramki dla Re-Plast Unii: Dziubiński, Wanat, Sadłocha, Karjalainen, Krzemień, Olsson Trkulja.

HC RT Totax Poruba 2011 – Re-Plast Unia 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Bramki dla Re-Plast Unii: Bezuska, Dziubiński.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
Bramka dla Re-Plast Unii: Denyskin.

GKS Tychy – Re-Plast Unia 6:5 (3:0, 2:4, 1:1)
Bramki dla Re-Plast Unii: Dziubiński, Kaleinikovas, S. Kowalówka, Diukov, Denyskin.

Re-Plast Unia – Sokół Kijów 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Bramki dla Re-Plast Unii: S. Kowalówka, Dziubiński, Ahopelto.

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Bramki dla Re-Plast Unii: Ahopelto 2, Krzemień, Denyskin.

Re-Plast Unia: Lundin – Ackered, Diukov, Sadłocha, Dziubiński, S. Kowalówka – Valtola, Jakobsons, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Dudkiewicz, Denyskin, Krzemień, Prusak. Trener: Nik Zupancić.