A A+ A++

Mając na uwadze klientów systemów mainframe IBM Z, deweloperzy firmy Big Blue zmodyfikowali uruchamiane na nich narzędzie Watson Code Assistant, wprowadzając do niego rozwiązanie bazujące na sztucznej inteligencji, które zamienia automatycznie kod napisany w języku COBOL na kod języka Java.

Decydując się na taki krok, firma Big Blue ma nadzieję, że , zapobiegnie w ten sposób malejącej liczbie programistów posługujących się językiem COBOL oraz zwiększy zainteresowanie aplikacjami uruchamianymi na systemach mainframe. Konwerter nosi nazwę Watsonx Code Assistant for Z i został pierwszy raz zaprezentowany w maju tego roku. Wykorzystuje do generowania aplikacji Java podstawowy model kodu Watsonx.ai, który jest obsługiwany przez system operacyjny Z.

Konwerter wykorzystuje technikę automatycznej refaktoryzacji kodu, która potrafi wyodrębnić z monolitycznej aplikacji napisanej w języku COBOl faktyczne usługi biznesowe, które są następnie przekształcane na kod języka Java. Refaktoryzacja kodu to skomplikowany proces konwertowania kodu na nowy język programowania bez zmiany jego natury, zachowania lub wyników. Okazuje się, że sztuczna inteligencja radzi sobie z tym problemem doskonale.

Zobacz również:

Przed konwersją na język Java, rozwiązanie używa do wyodrębnienia kodu COBOL dla konkretnej usługi osobnego narzędzia IBM. Ważne jest to, że użytkownik narzędzia może porównać wynik podany przez aplikację COBOL z wynikiem wygenerowanym przez kod Java, i dopiero wtedy bez obaw wdrożyć do użytku taką usługę. Całe rozwiązanie będzie oferowane użytkownikom systemów mainframe razem z nowym programem Watsonx Code Assistant for Z jeszcze w tym roku. IBM pracuje też nad wykorzystaniem narzędzia Watson Code Assistant do generowania treści dla platformy Red Hat Ansible Automation Platform. Oczekuje się, że umożliwi to programistom pisanie podręczników Ansible z rekomendacjami generowanymi przez sztuczną inteligencję.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułЯкі речі не можна носити в жіночій сумочці, щоб не накликати біду: поради психологів
Następny artykułTaniaKsiazka.pl w kolejnym miejscu. Nowy punkt odbioru osobistego