Dominika Kulaga złoto na 100 m grzbietem zdobyła z przewagą 0,02 sekundy.

Pływaczka Feniksa Dębica w European Univesities Games w Łodzi po znakomitym finiszu w finale wyprzedziła na ostatnich metrach utytułowaną Rekę Vecsei z Węgier, pokonując dystans w 1:05,56. Trzecie miejsce zajęła Ugne Mazutaityte z Litwy.

Dominika Kulaga została też wicemistrzynią Europy (0:29,91) na dystansie dwukrotnie krótszym. W pokonanym polu zostawiła m.in. Lisę Nembrini z Francji i dobrze już sobie znane z wcześniejszego wyścigu Rekę Vecsei z Węgier i Ugne Mazutaityte Litwy. To tym większy sukces, że rywalki mają zdecydowanie większe doświadczenie. Startowały czy to na olimpiadzie w Rio De Janeiro czy też Mistrzostwach Świata w Gwangju i Kazaniu.

Klubowy kolega Dominiki Jakub Lenczowski zaprezentował się z kolei z bardzo dobrej strony w European Youth Olympic Festival w Bańskiej Bystrzycy. Do medalu zabrakło mu 0,38 setnych. Miano czwartego zawodnika w Europie na dystansie 100 m stylem klasycznym to też jednak powód do dumy.

Kuba w eliminacjach miał dziesiąty czas, w półfinale znacznie się poprawił i do finału zakwalifikował się z czwartej pozycji. Ostatecznie uległ jedynie reprezentantom Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch. Ze sztafetą mieszaną reprezentacji Polski na 4x100m stylem zmiennym zajął dziesiąte miejsce a w debiucie na 200 m klasycznym – siedemnaste.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Akademicka mistrzyni Europy jest z Dębicy. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.