Hubert Hurkacz pokonał Amerykanina Christophera Eubanksa w pierwszej rundzie turnieju ATP 500 w Halle. Polak zwyciężył po zaciętym spotkaniu 6:4, 6:7 (11-13), 6:3. Pierwszy set był bardzo zacięty. Hurkacz, rozstawiony z numerem 6., zdołał przełamać Eubanksa w siódmym gemie i zdobyć przewagę 4:3. Polak pewnie wygrał kolejne gemy i cały set zakończył się wynikiem 6:4. Druga partia była jeszcze bardziej wyrównana. O losach seta decydował tie-break, w którym lepszy okazał się Amerykanin. Pomimo tego, że Hurkacz miał aż pięć piłek meczowych, Eubanks wygrał 13-11.

W trzecim secie Hurkacz rozpoczął od mocnego wejścia. Polak zdobył pierwszego gema dzięki doskonałemu serwisowi. Później zdołał przełamać rywala i prowadził już 3:0. Eubanks próbował odrabiać straty, wygrał kolejne gemy przy swoim serwisie, ale nie zdołał dogonić Polaka. Ostateczny wynik seta to 6:3 na korzyść Hurkacza.  Był to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami. Kolejnym rywalem naszego reprezentanta w drugiej rundzie będzie Tallon Griespoor. Holender pokonał w dwóch setach Hiszpana Roberto Carballesa Baenę.