Stan Wawrinka nadal imponuje formą na turnieju Croatia Open w Umagu, pokonując Federico Corię w dwóch setach. Szwajcarski weteran grał w Umagu prawie dwie dekady temu i właśnie tam zdobył swoje pierwsze trofeum w karierze. Stało się to w 2006 roku, kiedy to Novak Djoković, zaskakująco, wycofał się z finału. Po 17 latach Wawrinka powraca do ćwierćfinału..

Ostatnio obserwowaliśmy dobre tenisowe występy Wawrinki, zakończone zdobyciem trofeum w deblu w Gstaad. Mecz sam w sobie był bardzo zacięty, szczególnie w pierwszym secie. Wawrinka wyszedł na prowadzenie 3-0, ale stracił przewagę, by następnie odzyskać ją. Stracił ją ponownie, ale potem po raz trzeci przełamał rywala, co tym razem okazało się wystarczające. Coria nie miał ani jednej okazji na przełamanie w drugim secie, a wynik końcowy to 7-5 6-1 dla Wawrinki. Weteran zmierzy się teraz z Roberto Carballesem Baeną w ćwierćfinale.