Za nami ćwierćfinały Pucharu Polski na szczeblu LZPN. Swoje mecze rozegrały obie świdnickie drużyny. Avia pokonała w Nałęczowie Cisowiankę Drzewce 5:0, a Świdniczanka uległa w Lubartowie rezerwom Górnika Łęczna 1:0.

Spotkanie w Nałęczowie było rozgrywane w fatalnych warunkach. Nie chodzi tylko o zmienne warunki atmosferyczne. Nawierzchnia, na której przyszło grać zawodnikom była w bardzo złym stanie. Mimo to Avia pokazała, że nawet na takiej nawierzchni da się konstruować akcje i strzelać bramki. Pierwsza z nich padła w 23 minucie. Rafał Kursa dobrze przeczytał rywali, wyprowadził szybką akcję, uruchomił na skrzydle Tomasza Zająca, który dograł pikę na głowę Adriana Paluchowskiego. Napastnik Avii takich sytuacji nie marnuje i było 1:0. W 37 minucie znów asystował Zając, tym razem do innego atakującego żółto-niebieskich – Arkadiusza Maja, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza.

Po zmianie stron dalej dominowała Avia. W 62 minucie w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy najlepiej odnalazł się Paluchowski i zaliczył dublet. Kolejne bramki strzelali zmiennicy. Najpierw mocnym strzałem popisał się Wojciech Białek, a dzieła zniszczenia dokonał Igor Szczygieł, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Avii. Świdniczanie wygrali 5:0 i awansowali do półfinału rozgrywek.

Cisowianka Drzewce – Avia Świdnik 0:5 (0:2)

Bramki: Paluchowski 23’, 62’, Maj 37’, Białek 75’, Szczygieł 84’

Avia: Sobieszczyk – Dobrzyński, Mykytyn, Kursa, Rozmus (59’ Dobrzyński), Zagórski, Popiołek (59’ Galara), Uliczny (59’ Kafel), Stryjewski (46’ Kalinowski), Zając (46’ Szczygieł), Paluchowski (64’ Białek), Maj (59’ Rak).

Znacznie gorzej poszło innej drużynie z naszego miasta. Świdniczanka przegrała w Lubartowie z młodą drużyną Górnika Łęczna występującą na co dzień w czwartej lidze (11. miejsce). Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Michał Szałachowski – syn Sebastiana, mistrza Polski z Legią Warszawa.

Górnik II Łęczna – Świdniczanka Świdnik 1:0 (1:0)

Górnik: D. Olszak – A. Dylewski (70’ A. Gęca), P. Pastusiak, M. Sienicki, L. Mołodecki, M. Steszuk (85’ O. Dyś), Sz. Małyska (70’ N. Kudła), D. Marotto (60’ M. Błaziak), M. Szałachowski (70’ Sz. Gęca), M. Wachowicz (60’ K. Koza), S. Skotarczak (75’ K. Bajus)

Świdniczanka: Krupa – Bartoszek, Pielach, Futa, Sypeń, Szymala, Kukulski, Kuchta, Sikora, Morenkov, Koper oraz Koźlik, Czułowski, Nawrocki, Kutyła, Paluch, Kotowicz.

Last modified: 4 kwietnia, 2024