A A+ A++

Dzisiaj o 10, ponownie otworzono miejską bibliotekę. Tym razem po zmianie, siedziba znajduje się w Alejach Sienkiewicza, w pomieszczeniach po zlikwidowanym Gimnazjum Nr 1.

Punktualnie o godz. 10 otworzyły się drzwi biblioteki, a pracownicy powitali pierwszych czytelników. Pierwszym z nich okazała się pani Jadwiga, która nie tylko przyszła wypożyczyć książki, ale również zapisać się na listę czytelników.
– Kiedyś chodziłam na Bratkowice, ale nie podobało mi się tam. Dzisiaj postanowiłam, że znów będę korzystać z miejskiej biblioteki. Podoba mi się też nowa lokalizacja, mam po prostu bliżej – komentowała – Czytam sagi rodzinne, książki historyczne, często związane z okresem II wojny światowej. Średnio czytam około 3 książek na miesiąc. Mam też wnuki, którym też czytam. One lubią książki – mówiła pani Jadwiga, która w swojej domowej kolekcji ma około 400 tytułów.
Drugim w kolejności czytelnikiem był Dominik Wysocki – miłośnik kryminałów. – Pierwsze wrażenia? Oszałamiające. Poprzednia biblioteka to ułamek tego co można zobaczyć tutaj. Wypożyczę dzisiaj kilka kryminałów: „Behawiorystę” Remigiusz Mroza, „Białą Kryptę” Mariette Lindstein, „Czarną wieżę” autorstwa pisarki Phyllis Dorothy James. Lubię kryminały, ale też nie ograniczam się do jednego gatunku. Czytam wszystko, co mi wpadnie w ręce. Powieści miłosne, literaturę piękną. Do moich ulubionych autorów należą: Andrzej Stasiuk, Remigiusz Mróz i Marek Krajewski.
Swoim zdaniem podzielili się również pracownicy biblioteki.
– Zmiana miejsca zdecydowanie na korzyść. W poprzednim budynku potrafiło być zimno, wnętrze było już zniszczone. Tutaj mamy więcej miejsca, jest jasno, zdecydowanie przyjemniej – mówi Alina Guzek.
Obecnie w Miejskiej Bibliotece zarejestrowanych jest około 1200 czytelników, a w zasobach biblioteki znajduje się około 70 tysięcy pozycji. Warto wspomnieć o tym, że czytelnicy mają okazję m.in. do przeczytania książkowych nowości. Wystarczy zgłosić tytuł książki, który nas interesuje, a następnie biblioteka możne taką książkę zamówić. Można to zrobić na miejscu lub na stronie internetowej biblioteki.

MZ

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKutno znane i nieznane. Drezdeńskie egzekucje na kutnowskich członkach ZWZ AK
Następny artykułEuropeizacja poprzez rozwój | Leżajsk – Portal Miasta i Gminy Leżajsk oraz okolic