W 21. kolejce TAURON 1. Ligi PZL LEONARDO Avia Świdnik przegrała z BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 19:25, 23:25, 22:25). Świdniczanie spadli po tym spotkaniu na czwarte miejsce w ligowej stawce.

Pierwszy set ułożył się bardzo dobrze dla gospodarzy. Co prawda w początkowej fazie mecz toczył się punkt za punkt, ale z czasem dzięki dobrej pracy blokiem Avia zyskała przewagę kilku oczek. BBTS zbliżył się w końcówce na jeden punkt, ale z dobrej strony w polu serwisowym pokazał się Mateusz Łysikowski, co w rezultacie dało żółto-niebieskim zwycięstwo 25:23.

Zupełnie inny przebieg miał drugi set. Zawodnicy z Bielska-Białej rozkręcili się w nim na dobre. Brylowali w każdym elemencie gry, a gospodarze nie potrafili znaleźć na nich sposobu i przegrali do 19.

Kluczowa dla losów meczu była czwarta partia. Avia prowadziła już 16:13, jednak nieskuteczny atak środkiem i słabsze przyjęcie spowodowały, że goście szybko odrobili straty. Żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć. W ostatniej akcji seta Zawalski zablokował Damiana Wierzbickiego i tym samym goście wyszli na prowadzenie 2:1.

Czwarty set był początkowo wyrównany, ale w jego połowie piąty bieg wrzucili siatkarze z Bielska. Rozstrzelali rywali zagrywką i skutecznie punktowali blokiem. Szymon Bereza wręcz bawił się na rozegraniu, dzięki czemu jego koledzy mieli dużą swobodę w ataku. Ostatecznie BBTS wygrał tę partię 25:22 i cały mecz 3:1.

– Przegrywamy z Bielskiem 3:1, nie zdołaliśmy zrewanżować się za porażkę w pierwszym meczu. BBTS zdecydowanie lepszy w zagrywce i bloku, to pierwszy zespół, który zdominował nas w tym elemencie we własnej hali. Nie byliśmy w stanie powstrzymać Romacia w ważnych momentach. Za tydzień jedziemy do Będzina i chcemy tam wygrać – powiedział trener Jakub Guz.

PZL LEONARDO Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 19:25, 23:25, 22:25)

MVP: Szymon Romać

Najwięcej punktów dla Avii: Wierzbicki (19), Ptaszyński (15).

Last modified: 2 lutego, 2024