Carlos Alcaraz musiał stawić czoła dwóm przerwom z powodu deszczu, które w sumie wyniosły 2 godziny i 35 minut. Mierzący 14. pozycję w rankingu Tommy Paul, który pokonał Alcaraza w zeszły piątek w ćwierćfinale Canadian Open, nie był łatwym przeciwnikiem. Jednak Alcaraz zdołał go pokonać wynikiem 7-6 (6), 6-7 (0), 6-3 w meczu trwającym 3 godziny i 9 minut.

„Musisz pozostać skoncentrowany” – powiedział Alcaraz, obrońca tytułu US Open i tegoroczny triumfator Wimbledonu. „Nie jest łatwo grać, przerywać, znowu grać i znowu przerywać. Nic innego nie pozostaje, jak być gotowym do gry.”

Alcaraz odbił się po stracie trzech piłek meczowych podczas 12. gema drugiego seta, który trwał 24 punkty i ponad 15 minut. Mimo porażki w tie-breaku, odzyskał formę i wygrał serwis Paula w pierwszym gemie ostatniego seta.

„Różnica polega na tym, że on wygrał, a ja przegrałem” – powiedział Paul, porównując czwartkowy mecz do swojego zwycięstwa zeszłego tygodnia. „To był wspaniały mecz. Warunki były mniej niż idealne, ale on zachował się jak zawodowiec. Miał świetne podejście.”