LKS Bulowice wygrał na swoim boisku z Sygnałem Włosienica 3:1. Gospodarze nadal zajmują ostatnie wśród nadal grających drużyn, ale zmniejszył stratę do drużyn z wyższych miejsc. Sytuacja Sygnały coraz trudniejsza.

W 28. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Szpiegla przeprowadził akcję indywidualną, minął trzech rywali i oddał precyzyjny strzał zza szesnastki.

W 37. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Odebrali piłkę przeciwnikom, a potem jeden z nich wycofał ją na 25 metr do Surmy, który przelobował bramkarza, W 60. minucie Michalak zaprezentował solową akcję, w której wymanewrował rywala i dograł do Michałowskiego, a ten dopełnił formalności. W 75. minuty Nowak wykonał z lewej strony boiska. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła pod nogi Niedzieli. Zawodnik zdobył gola około 30 sekund po wejściu na boisko.

„Mieliśmy dużo więcej sytuacji niż zdobytych goli, ale trzeba przyznać, że rywal też miał swoje szanse. Mieliśmy też swoje problemy kadrowe, bo czterech zawodników z podstawowego składu nie mogło zagrać. Myślę jednak, że byliśmy zdecydowanie lepsi i zasłużyliśmy na zwycięstwo” – powiedział Dawid Szewczuk, trener LKS Bulowice.

„Ciężko wygrać, jeśli się nie wykorzystuje dobrych sytuacji bramkowych. Przywyniku1:0 po rzucie rożnym Ludwinek trafił w poprzeczkę, a sytuację jeden na jeden z bramkarzem przegrał Szpiegla. W drugiej połowie też mogliśmy zdobyć gola, ale sami je straciliśmy. Ogólnie mecz był bardzo słaby dla obu drużyn. Musimy się wziąć w garść i skupić na bardzo ważnym meczu z LKS Piotrowice.

Sobota 23 kwietnia LKS Bulowice – Sygnał Włosienica 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Szpiegla (28.), 1:1 Surma (37.), 2:1 Michałowski (60.), 3:1 Niedziela (75.)

Składy:
LKS Bulowice: Pędlowski, Nowak, Bułaś, Kruk, Michałowski, Surma, Matusiak, Handy, Michalak (80. Kołaczek), Jaworski (46. Nalborczyk), Kamiński (70. Niedziela). Trener: Dawid Szewczuk.

Sygnał Włosienica: Rąba, Oczkowski, Ludwinek (80. Zaborowski), Pacyna, Grubka, Augustyn, Szpiegla, Krzemień, Jarzyna (70. Pacyga), Korwin, Stachura (70. Stachura). Trener: Daniel Zaborowski.