Radomiak bardzo udanie rozpoczął bieżący sezon. Po pięciu meczach ma dziewięć punktów na koncie i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Szansę na podtrzymanie wysokiej formy miał w piątek o godzinie 18:00. Tego dnia zmierzył się na wyjeździe ze Stalą Mielec, która do tej pory wygrała tylko jeden mecz.

Znacząca koszulka byłego prezesa Wisły: To manifestacja

Stal Mielec prowadziła do przerwy

Od początku spotkanie było wyrównane i obie strony kreowały sytuację. W 22. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Krystian Getinger dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Do uderzenia głową wyskoczył Bert Esselink i pewnie pokonał bramkarza. Radomiak był bardzo podrażniony stratą gola. Szybko przejął inicjatywę i dążył do wyrównania. Stal z kolei cofnęła się do obrony i wyczekiwała na kontry.

Taka taktyka przyniosła efekty. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze wyprowadzili udaną kontrę. Łukasz Gerstenstein ruszył z piłką w kierunku bramki. Przebiegł ponad pół boiska, a potem młody zawodnik uderzył sprzed pola karnego i pięknym strzałem podwyższył prowadzenie Stali. “Dynamit w nogach młodzieżowca” – napisał oficjalny profil Canal + Sport na Twitterze. Ponadto była to jego debiutancka bramka w ekstraklasie. Ostatecznie do przerwy więcej goli już nie padło i gospodarze prowadzili po pierwszych 45 minutach 2:0.

Przewaga Radomiaka nie przyniosła efektów. Stal wygrywa na własnym stadionie

W drugiej części obraz gry się nie zmienił. Goście nadal mieli przewagę, a Stal skupiała się na obronie i kreowała akcję po kontrach. W 55. minucie Radomiak był blisko zdobycia bramki, ale Dawid Abramowicz trafił w słupek z pola karnego. Chwilę później goście znów mogli trafić do siatki. Tym razem kapitalną interwencją popisał się Mateusz Kochalski.

W dalszej części Radomiak kontynuował ataki. W 77. minucie jeden z zawodników gości trafił w poprzeczkę z bardzo bliskiej odległości. Ostatecznie więcej goli w tym meczu już nie padło i Stal pokonała Radomiaka 2:0.

Stal Mielec 2:0 Radomiak

Strzelcy: Bert Esselink (22′), Łukasz Gerstenstein (45+6′)

Dzięki temu zwycięstwu Stal Mielec wskoczyła tymczasowo na szóstą pozycję. Do tej pory uzbierała osiem punktów. Radomiak z kolei utrzymał czwarte miejsce, ale wszystko może się zmienić po obecnej kolejce. W następnej serii spotkań ekipa z Mielca zmierzy się z Ruchem Chorzów, a Radomiak zagra z Piastem Gliwice.