A A+ A++

Dominika jest mamą 6-latka, który ma problemy z nauką. Koncentracja nie jest jego mocną stroną. Nie kończy tego, co zaczyna. Kobieta obwinia się, ponieważ urodziła chłopca pod koniec liceum. Chciała zdać maturę i dostać się na studia, więc synowi włączała bajki.

“Syn zaczął mówić bardzo późno, bo około 3 roku życia. Wcześniej był bardzo nerwowy i agresywny. Gdy miał 4 lata zaczął się uspokajać, chodziłam z nim do psychologa i logopedy. W przedszkolu też wiele pań z nim pracowało. Teraz mówi bardzo ładnie oraz poprawnie. Niestety syn nigdy nie wykazywał zainteresowania nauką. Wielokrotnie próbowałam z nim rysować, kreślić szlaczki, lepić z plasteliny, ale jego to nie interesowało” – czytamy na forum Kafeteria WP.

Z wpisu dowiadujemy się, że obecnie 6-latka interesuje wyłącznie oglądanie bajek albo układanie klocków. “Teraz ma 6 lat. Zachowania agresywne się skończyły, ale mam problem żeby nauczyć go liter, on nie garnie się do ćwiczeń grafomotorycznych czy luźniejszych zadań z książeczek. Staram się codziennie mu dużo czytać. Od roku ograniczam bajki, jeśli coś oglądamy to filmy przyrodnicze albo familijne. Jednak on ciągle pragnie tych bajek. Nauka z nim to droga przez mękę. Potrafi celowo łamać ołówki, kładzie się na stole, interesuje go wszystko tylko nie kartka i praca, którą ma wykonać. Codziennie z nim rozmawiam i tłumaczę, ale po takich męczących sesjach zostaje mi tylko ból głowy” – dodaje.

Dominika ma plan zapisać syna do psychologa, ale z powodu pandemii koronawirusa obecnie jest to niemożliwe. Zwróciła się więc do internautów z prośbą o radę. “Jeżeli mieliście podobny problem i udało wam się go rozwiązać, to proszę napiszcie” – napisała.

Jak zachęcić syna do nauki?

Internauci ochoczo zajęczeli doradzać Dominice. Głos zabrały przede wszystkim matki. “Będzie miał problemy, ale nie tylko z nauka. Emocjonalne. Chcesz mu pomóc? Wyrzuć elektronikę na rok czasu. Zobaczysz jak dziecko się zmieni. On już jest uzależniony. Będzie miał problemy z koncentracja. Po co mu nauka, jak wie że ciekawsza jest telewizja. Po dłuższym czasie możecie wrócić do elektroniki, ale z ograniczeniami. Zobaczysz że zacznie inaczej myśleć, bawić się” – napisała jedna z nich.

“Dziecko chodzi do zerówki? Czy miał diagnozę w poradni? Jeśli ma deficyty uwagi, to będzie miał problem z nauką. Należy z nim pracować. Rysowanie jest bardzo ważne, to wstęp do nauki” – skomentowała forumowiczka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Historie inspirujących kobiet

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOświęcim. Zdezynfekowano wiaty przystankowe i ławki
Następny artykułW domowym zaciszu, ale jednak wspólnie. Artyści ze Szczecina zaśpiewali dla medyków #lokalnybohater