A A+ A++

Na północy, wschodzie i terenach górzystych nadal obowiązują ostrzeżenia przed roztopami, spowodowanymi wysoką temperaturą. Należy spodziewać się lokalnych podtopień, a także wzrostu poziomu wód w rzekach, miejscami przekraczającymi stany ostrzegawcze i alarmowe

Po poranku z niewielkimi przymrozkami, z każdą godziną temperatura będzie szybko rosnąć, po południu sięgając na zachodzie nawet powyżej 15 stopni. Nadal będzie pogodnie, ale zdarzą się miejsca, gdzie słońce schowa się za chmurami i gęstymi mgłami.

We wtorek w większości regionów kraju będzie bardzo słonecznie, a na zachodzie i południu nawet bezchmurnie. Więcej chmur nadal będzie zalegać nad regionami północnymi i północno-wschodnimi, gdzie możliwe są gęste mgły i towarzyszące im niewielkie mżawki.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 2 stopni na Suwalszczyźnie do 16 stopni na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie wiać z umiarkowaną prędkością z kierunku południowego i południowo-zachodniego, w porywach do 20-40 km/h.

twojapogoda.pl

Biomet korzystny

Ciśnienie jest wysokie i dość szybko rośnie. Barometry pokażą w samo południe od 1030 hPa na Pomorzu i Mazurach do 1034 hPa na Śląsku i w Małopolsce. Biomet będzie w dalszym ciągu korzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Na północy, wschodzie i terenach górzystych nadal obowiązują ostrzeżenia przed roztopami, spowodowanymi wysoką temperaturą. Należy spodziewać się lokalnych podtopień, a także wzrostu poziomu wód w rzekach, miejscami przekraczającymi stany ostrzegawcze i alarmowe.

WIDEO – Prognoza pogody Polsat News

  

Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo…

TwojaPogoda.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁobżenica: Podpisanie umowy na stworzenie Centrum Przyrodniczo-Ekologicznego
Następny artykułMadame z arszenikiem – wstrząsająca historia markizy de Brinvilliers