A A+ A++

Za nieprzyjemny zapach potu odpowiadają m.in. bakterie, ale ważną rolę odgrywa również dieta i poziom nawodnienia organizmu. Odczuwana woń może być również oznaką choroby. To m.in. cukrzyca może objawić się pewnym zapachem, którego nie należy lekceważyć.

Zapach potu – co ma na niego wpływ?

Pocenie się to naturalne zjawisko fizjologiczne, które ma na celu zapobieganie przegrzaniu się organizmu. Pot jest produkowany przez gruczoły potowe ekrynowe i apokrynowe. Pierwsze z nich wytwarza bezwonny i bezbarwny pot. Te drugie stoją za produkcją potu, który odznacza się nieprzyjemnym zapachem. Wszystko to przez bakterie, które biorą udział w jego metabolizowaniu.

Za nieprzyjemnym zapachem potu stoi brak higieny osobistej, ale to niejedyna przyczyna. Wyróżnia się również dietę. Na przykład czosnek, cebula, szparagi, czerwone mięso i warzywa kapustne mają wpływ na to, jak pachnie ciało. Do tego zalicza się słabe nawodnienie organizmu, palenie papierosów, zaburzenia gospodarki hormonalnej, a także niektóre choroby. Zapach potu może być więc oznaką, że organizm nie funkcjonuje tak, jak powinien.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOgromne zadłużenie PSG
Następny artykułSzykują się zmiany w kursach MPK Łódź. Inaczej autobusem z Nowosolnej i Brzezin