A A+ A++

Czy powinniśmy oddzielić nasze życie osobiste od zawodowego? Czy praca z partnerem w tej samej firmie to dobry pomysł?

Dzielenie się wszystkim ze swoim partnerem jest dla niektórych osób oznaką zdrowego związku – nawet jeśli chodzi o pracę. Czy to prawda? Czy powinniśmy oddzielić nasze życie osobiste od zawodowego? Czy praca z partnerem w tej samej firmie to dobry pomysł?
Istnieją wady i zalety tego układu. Częste widywanie się z partnerem jest świetne, zwłaszcza na początku związku. Możecie się wspierać i dzielić swoimi problemami. Zbyt częsty kontakt może mieć jednak negatywny wpływ na relację.
Niektóre pary świadomie decydują się na wspólną pracę, np. sezonową (znajdź odpowiednią pracę dla par w Niemczech), inne poznają się w firmie i wchodzą w związek. Widywanie się, zarówno w domu, jak i w pracy, może powodować napięcie. Jak oddzielić życie prywatne od życia zawodowego?

Zalety pracy z partnerem

Istnieje wiele zalet pracy w tym samym miejscu co ukochana osoba. Poniżej znajdziesz powody, dla których warto wspólnie pracować.

Wspólne tematy do rozmów

Kiedy pracujecie w tym samym środowisku, macie więcej wspólnych tematów. Zainteresowania, wskazówki dotyczące dalszej ścieżki kariery, a nawet plotki.

Wspólnie spędzony czas

Łączy was ten sam harmonogram i ten sam styl życia. Możecie zaplanować urlop i czas po pracy.

Wsparcie

Pracując ze swoim partnerem, na pewno docenisz przynajmniej jedną osobę w biurze. Partner będzie twoim sprzymierzeńcem w karierze zawodowej.

Zrozumienie

Partner zrozumie zły nastrój i problemy w pracy. Znajdzie rozwiązanie problemów i wesprze w każdej sytuacji.

Jak radzić sobie z napięciami w związku podczas pracy?

Zawsze znajdzie się moment, w którym pojawią się spięcia i nerwowa atmosfera. Dobrą wiadomością jest to, że dla każdego problemu istnieje rozwiązanie.

Poświęć czas dla siebie

Każdy potrzebuje chwili tylko dla siebie. Wyjście w weekend ze znajomymi czy samotny wieczór przed telewizorem pomogą odpocząć i zebrać myśli. Żadna para nie musi, a nawet nie powinna spędzać ze sobą 24 godzin na dobę. To po prostu niezdrowe i nie wpływa pozytywnie na związek.

Co dzieje się w pracy, zostaje w pracy

Jest to prawdopodobnie najtrudniejsze zadanie dla par pracujących razem. Czasami warto zostawić tematy biurowe w biurze. Po co przynosić stres do domu? Lepszym rozwiązaniem będzie wspólna kolacja i omijanie tematów związanych z pracą.

Nie faworyzuj partnera w pracy

Nigdy nie traktuj swojego partnera lepiej od innych pracowników. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy twoje stanowisko jest wyżej w hierarchii firmy. Nie przesadzaj też w drugą stronę. Warto być po prostu neutralnym i zwracać się do każdego w tej sam sposób. Dzięki temu atmosfera wśród reszty pracowników nie będzie napięta, a wy nie staniecie się obiektem plotek, zazdrości, czy niezdrowej rywalizacji.

Nie zaniedbuj swojego związku

Byłoby szkoda, gdyby praca stała się waszą jedyną wspólną płaszczyzną. Pracę łatwo zastąpić, partnera trochę mniej! Dbajcie o swój związek w każdej wolnej chwili.

Jak pogodzić pracę i związek?

Balansowanie między pracą a byciem w związku nie jest rzeczą łatwą, zwłaszcza gdy pracuje się z partnerem. Pomiędzy pracą, która wymaga wydajności i skupienia, rodziną, którą trzeba zarządzać i dbać o nią, a związkiem, który trzeba utrzymać – nie jest łatwo znaleźć odpowiednią równowagę.
Czasami udaje się osiągnąć harmonię i wypracować kompromisy, ale nie zawsze. Często pojawia się niezadowolenie i niemożność znalezienia właściwych rozwiązań. Spróbujcie przedyskutować swoje priorytety, ograniczenia, z jakimi możecie się spotkać i przedstawić propozycje naprawy relacji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFiskus robi coraz więcej kontroli celno-skarbowych.
Następny artykułOficjalnie: Stefano Pioli przedłużył kontrakt z AC Milanem