Źródło: MUKLA Dębica

To były ważne dni dla lekkoatletów z Dębicy. Na dwóch polskich stadionach rywalizowano o medale.

Mistrzostwa Polski Juniorów w rzucie oszczepem zakończyły się z dużym sukcesem dla Aleksandry Strzałki. Zawodniczka zajęła trzecie miejsce na podium i pobiła swój rekord życiowy (40,87).

Jak relacjonuje MUKLA Dębica: „W ostatnich dniach odbyły się dwie najważniejsze dla dębickich lekkoatletów imprezy tego sezonu. Stadion Śląski w Chorzowie gościł najlepszych w kraju juniorów młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Antoni Bonarek do finałów OOM zakwalifikował się w dwóch konkurencjach: pchnięciu kula i rzucie dyskiem. W tej pierwszej zajął 17. miejsce z wynikiem 14,38. Konkurs rzutu dyskiem zakończył na 21. pozycji ( 38,85). Wiktoria Szymaszek w trójskoku zajęła 20. miejsce (10,66). Na pewno do udanych nie może zaliczyć swojego startu w konkursie skoku w dal Kinga Galik. Niestety spaliła wszystkie swoje 3 skoki.

Znacznie lepiej powiodło się starszym zawodnikom rywalizującym w kategorii U-20 na stadionie w Lublinie. Znakomicie spisała się Aleksandra Strzałka, która wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w rzucie oszczepem, poprawiając swój rekord życiowy na 40,87, czym potwierdziła przynależność do krajowej czołówki. Jest to tym większa niespodzianka, że przystępowała do rywalizacji z siódmym wynikiem a zakończyła zawody na podium. Dwukrotnie na skoczni w dal zaprezentowała się Amelia Gancarska i dwukrotnie poprawiała swoje życiówki. Konkurs skoku w dal zakończyła na 10. pozycji z wynikiem 5,42, a w trójskoku uzyskała 11,43, co dało jej 7. miejsce. Zajęte miejsce mogło być jeszcze wyższe, gdyby nie minimalnie spalone znacznie dalsze skoki.

W biegu na dystansie 400m ppł rywalizowała Zuzanna Stepaniak. Uzyskała wynik 70,72 i zajęła 25. miejsce”.