W trwającej kolejce ekstraklasy Korona Kielce pokonała 1:0 Miedź Legnica i opuściła strefę spadkową. To bardzo złe wieści dla Lechii Gdańsk, która jest uwikłana w walkę o utrzymanie. Drużyna Davida Badii jest w bardzo słabej dyspozycji i przegrała cztery z ostatnich pięciu spotkań. Aby zapewnić sobie byt w ekstraklasie, musi zacząć wygrywać. W sobotę miała do tego wielką szansę, ponieważ zmierzyła się na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław, który również jest zagrożony spadkiem.

Kluczowy problem reprezentacji Polski. “Santos miał w Grecji takiego piłkarza”

Nudny mecz w Gdańsku. Lechia bezbramkowo zremisowała ze Śląskiem

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się gospodarze. Częściej utrzymywali się przy piłce, a Śląsk koncentrował się głównie na defensywie. Przez większość czasu żadna ze stron nie zdołała wykreować groźnych okazji. Zmieniło się to w końcówce pierwszej części. Najpierw blisko objęcia prowadzenia byli piłkarze Lechii. Kevin Friesenbichler oddał strzał z dystansu, ale świetnie poradził sobie z nim Rafał Leszczyński. Niedługo później doskonałą szansę miał Śląsk. Dennis Jastrzembski uderzył na bramkę, a strzał napastnika świetnie odbił Dusan Kuciak.

Afera premiowa. Rzecznik PZPN mówi, co naprawdę działo się o drugiej w nocy

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze ponownie mieli większe posiadanie piłki, ale nie przynosiło to żadnych rezultatów. Nie potrafili przeprowadzić groźnej sytuacji i Leszczyński nie miał wielu okazji do wykazania się. Śląsk z kolei bardzo skupiał się na obronie, ale w końcówce mógł zaskoczyć gospodarzy i objąć prowadzenie. Blisko zdobycia bramki był Patryk Szwedzik. Jego strzał ze skraju pola karnego obronił jednak Dusan Kuciak. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Lechia Gdańsk 0:0 Śląsk Wrocław

Skomplikowana sytuacja Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk po 26 kolejkach zajmuje 17., czyli przedostatnie miejsce. Do tej pory uzbierała 26 punktów, o trzy mniej niż 15. Jagiellonia Białystok, która ma jeden zaległy mecz.  Śląsk Wrocław z kolei plasuje się na 12. pozycji z dorobkiem 31 punktów.

Sławomir Peszko z Wieczystej Kraków zmarnował okazję na golaWieczysta zagrała mecz na szczycie. Niebywałe. Wszystko zmieniło się w 97. minucie

Sytuacja Lechii jest nie do pozazdroszczenia. Drużyna z Gdańska jest w bardzo słabej dyspozycji i do tego ma przed sobą bardzo trudny terminarz. W następnej kolejce czeka ją kluczowe spotkanie z Jagiellonią Białystok. Ekipa Badii koniecznie musi je wygrać, ponieważ w kolejnych tygodniach będzie jeszcze trudniej. Pod koniec kwietnia zmierzy się z Rakowem Częstochowa, a w przedostatniej kolejce z Legią Warszawa.