W ubiegłym tygodniu na Old Trafford “Czerwone Diabły” zremisowały z Sevillą 2:2, tracąc dwa gole w końcówce po strzałach samobójczych. W rewanżu w stolicy Andaluzji gospodarze, czterokrotni triumfatorzy tych rozgrywek, nie dali im szans. Dwie bramki zdobył Marokańczyk Youssef En Nesyri (8. i 81. minuta), a jedną dołożył Francuz Loic Bade (47.).

W Lizbonie Juventus obronił jednobramkową zaliczkę z pierwszego spotkania, remisując ze Sportingiem 1:1. Wynik został ustalony już w 20. minucie. “Juve” prowadziło po golu Francuza Adriena Rabiota, który później spowodował rzut karny dla gospodarzy, wykorzystany przez Anglika Marcusa Edwardsa.