Holandia pokonała Senegal 2:0 w meczu grupy A piłkarskich mistrzostw świata w Katarze, choć pierwszy celny strzał oddała dopiero w 84. minucie. Wówczas zagranie w pole karne Frenkiego de Jonga wykorzystał Cody Gakpo, który wybiegł zza obrońców, uprzedził bramkarza rywali i popisał się skuteczną główką.

Wynik, już w doliczonym przez sędziego czasie gry, ustalił Davy Klaassen dobijając strzał Memphisa Depaya obroniony przez Eduoarda Mendy’ego.

Spotkanie w pierwszych minutach toczone było w szybkim tempie. Obie drużyny starały się atakować, ale nie stwarzały bardzo dogodnych okazji do zdobycia gola. W pierwszej połowie najlepszą zmarnował de Jong, kiedy mając przed sobą tylko bramkarza zaczął przekładać sobie piłkę, co pozwoliło obrońcom mu ją wybić.

Senegal kilka niezłych strzałów oddał w drugiej połowie, ale Andries Noppert spisywał się bez zarzutu. 28-letni bramkarz po raz pierwszy w karierze wystąpił w drużynie narodowej.

“Pomarańczowi” mogą się pochwalić serią 16 spotkań bez porażki. Ostatniej doznali w 1/8 finału ubiegłorocznego Euro, gdy przegrali z Czechami 0:2.

W niedzielnym meczu otwarcia Ekwador pokonał Katar 2:0. Kolejne spotkania w tej grupie rozegrane zostaną w piątek. Holandia zmierzy się z Ekwadorem, a Katar z Senegalem.

Bramki: 0:1 Cody Gakpo (84.), 0:2 Davy Klaassen (90+9.).

Żółte kartki: Senegal – Nampalys Mendy, Idrissa Gana Gueye; Holandia – Matthijs de Ligt.

Sędzia: Wilton Pereira Sampaio (Brazylia).

Widzów: 41 721.

Senegal: Eduoard Mendy – Youssouf Sabaly, Kalidou Koulibaly, Abdou Diallo (62. Ismail Jakobs), Nampalys Mendy – Cheikhou Kouyate (74. Pape Gueye), Idrissa Gana Gueye, Pape Abou Cisse – Krepin Diatta (74. Nicolas Jackson), Ismaila Sarr, Boulaye Dia (69. Bamba Dieng).

Holandia: Andries Noppert – Daley Blind, Nathan Ake, Virgil van Dijk, Matthijs de Ligt, Denzel Dumfries – Steven Berghuis (79. Teun Koopmeiners), Frenkie de Jong, Cody Gakpo (90+4. Marten de Roon) – Steven Bergwijn (79. Davy Klaassen), Vincent Janssen (62. Memphis Depay).

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronie RMF24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych – na TwitterzeFacebooku i Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF!

Codziennie po godzinie 20:00 zapraszamy także na specjalny program “Stały fragment gry” z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na stronie głównej RMF24.pl i w mediach społecznościowych.