Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż można było zauważyć lekką przewagę przyjezdnych. Po dwóch trafieniach Nemanji Djurisicia BM Stal była lepsza o cztery punkty. Szybko dwiema trójkami odpowiedzieli jednak Michał Kolenda oraz Garrett Nevels. Później kolejny rzut z dystansu zaliczył Kolenda, a dzięki akcji debiutującego Ivicy Radicia po 10 minutach było 27:22. W drugiej kwarcie przewaga gospodarzy szybko wzrosła do 10 punktów, bo swoje trójki trafiał Błażej Kulikowski, a wsad dołożył Wesley Gordon. Pojedyncze trafienia Jakuba Garbacza oraz Adonisa Thomasa niewiele zmieniały – ciągle to Trefl był stroną przeważającą. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:41.

Trzecią kwartę zespół trenera Żana Tabaka rozpoczął od małej serii 6:0, która dawała jeszcze więcej spokoju. Co prawda ostrowianie po chwili odpowiedzieli podobną, ale niewiele to zmieniało. Z dobrej strony pokazywał się Ivica Radić, a ciągle zaskakiwał Kulikowski. Straty zmniejszył jeszcze Aleksander Załucki, ale po 30 minutach było 67:54. Ostatnia część meczu była wyrównana, co było niezwykle korzystne dla sopocian, którzy utrzymywali swoją przewagę. Ekipa trenera Andrzeja Urbana miała swoje zrywy w ataku, w czym bardzo pomagał Jakub Garbacz. Z drugiej strony niezawodny był Michał Kolenda. Ostatecznie Trefl zwyciężył 93:78.

Trefl Sopot – BM Stal Ostrów Wlkp. 93:78 (27:22, 21:19, 19:13, 26:24)

Trefl Sopot: Michał Kolenda 29, Garrett Nevels 17, Ivica Radic 10, Jarosław Zyskowski 8, Błażej Kulikowski 8, Wesley Gordon 8, Glynn Watson 6, Cameron Wells 3, Andrzej Pluta 3, Rolands Freimanis 1

BM Stal Ostrów Wlkp.: Jakub Garbacz 21, Aigars Skele 17, Nemanja Djurisic 11, Adonis Thomas 11, Damian Kulig 8, Ojars Silins 5, Aleksander Załucki 3, Scott Reynolds 2, Filip Siewruk 0