Elina Svitolina zmuszona była wycofać się z Australian Open 2024 po przerażających scenach na arenie Margaret Court dla kibiców Ukrainki, która przegrywała 3-0 i ledwo mogła serwować z powodu problemów z plecami. To pozwoliło LIndzie Noskovoj dostać się do ćwierćfinału w nocy, kiedy to Victoria Azarenka również przegrała z Dayaną Yastremską, co oznacza, że już tak otwarta górna połowa drabinki staje się jeszcze bardziej otwarta.

Bardzo bolesne było patrzenie na łzy w oczach Svitoliny, która powiedziała na konferencji prasowej po meczu, że czuła się, jakby została postrzelona w plecy, co zablokowało ją zupełnie podczas otwarcia meczu z czeską nastolatką. To było przerażające zakończenie świetnego tygodnia, w którym Svitolina nadal grała niektóry tenis z jej życia.

Dostałam skurcz, lub nie wiem dokładnie, co to jest, ale jak strzał bólu w pierwszym secie, na ostatnich dwóch punktach. Tak, nie mogłam nic zrobić. Całkowicie zablokowało mi plecy. Bardzo smutne, oczywiście, tak” – powiedziała. Trochę to czułam, ale to normalne. Grałam już trochę tenisa w tym turnieju. Wiesz, czwarta runda, trochę sztywności. Nic naprawdę szczególnego. Tak, to nie był duży problem wcześniej. Tak, tego, tego jeszcze nigdy nie miałam, strzał bólu takiego. Miałam już wcześniej jakieś kontuzje pleców, gdy następnego dnia po meczu było już tylko zmęczenie, ale to było naprawdę nagle. Czułam, jakby ktoś mi strzelił w plecy, tak” – kontynuowała.