Już po raz szósty uczniowie, uczestnicy Elbląskich Czwartków Lekkoatletycznych, rywalizowali w finale ogólnopolskim, który tradycyjnie odbył się na stadionie AZS w Łodzi. W tym roku dwudniowe zawody zgromadziły ok. 1500 uczestników, a przebiegły przy pełnym słońcu i wysokiej temperaturze.

Przedstawiciele naszego elbląskiego ośrodka, jednego z 86, które w mijającym sezonie organizowały czwartkowe zawody, spisali się bardzo dobrze, bowiem 22-osobowa ekipa zdobyła jeden medal, wywalczyła sześć miejsc w finałach, a poszczególni zawodnicy zajęli najwyższe lokaty w historii naszych startów – relacjonuje Jacek Licznerski.

Warto wyróżnić zdobywcę brązowego medalu w rzucie piłeczką palantową – Jakuba Bródkę, który zajął miejsce na podium z wynikiem 44,50 m.

Świetnie w finale biegu na 60 m pobiegł jedenastolatek Karol Laszuk. Wynik 8.64 sek. sklasyfikował go na 4 miejscu w Polsce w tej kategorii wiekowej. Obydwaj zawodnicy, to uczniowie SP nr 12 w Elblągu.

– 16 miejsce w skoku w dal (4,24 m) Kalina Banaszczuk /SP nr 21 Elbląg

Gratulacje dla całej reprezentacji. Podziękowania dla organizatora wyjazdu Zespołu Szkół i Placówek Sportowych w Elblągu. Wszystkie wyniki naszych uczniów znajdują się na stronie oraz pod adresem.