A A+ A++

Przepisy celne nie ograniczają możliwości potwierdzenia wywozu towarów w inny sposób niż przy pomocy odpowiedniego komunikatu, wprowadzonego do systemu organów celnych. Dlatego tym bardziej możliwości tej nie można wykluczyć na gruncie ustawy o VAT.

W sprawie chodziło o podatkową kwestię związaną z bardzo życiowym, zwłaszcza po wybuchu pandemii, aspektem działalności. We wniosku o interpretację spółka wyjaśniła bowiem, że zajmuje się produkcją i sprzedażą urn do przechowywania prochów zmarłych.

Tego rodzaju wyroby sprzedaje głównie poza UE za pośrednictwem portali internetowych, a także swojej strony internetowej. Towary są dostarczane przez firmę kurierską, a do sprzedaży stosowana jest 0 stawka VAT. Cały proces wysyłki można śledzić w systemie.

Czytaj także: VAT: mniej kłopotów ze specyfiką eksportu

We wniosku podkreślono, że gdy tylko w systemie pojawi się informacja o odebraniu przesyłki spółka podejmuje starania o uzyskanie od firm kurierskich komunikatu IE-599, tj. potwierdzenia opuszczenia przez przesyłkę obszaru Unii Europejskiej.

Zdarza się jednak, że jest to utrudnione, dlatego zapytała czy gdy wysyłka jest poza UE, a ona ma dokument wygenerowany automatycznie z systemu firmy …

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTraveldata: Po półmetku wakacji ceny w biurach podróży nadal w górę
Następny artykułBe-Fit24 Catering w nowej odsłonie. Dariusz Kuźniak z programu Top Chef zadba o menu i nowe potrawy