GKS Katowice pokonał Chrobrego Głogów 3:1 w spotkaniu drugiej kolejki Fortuna 1. Ligi. Bohaterem spotkania został Mateusz Mak, który po wejściu na murawę w drugiej połowie spotkania zaliczył dublet.

Piłkarze GKS-u Katowice rozpoczęli sezon od przegranego meczu z Miedzią Legnica 0:1. Do porażki przyczyniła się druga żółta kartka, którą już w 41. minucie został ukarany Grzegorz Janiszewski. W konsekwencji 27-letniego obrońcy zabrakło w składzie na pierwszy domowy mecz GieKSy. Głogowianie na inaugurację przegrali natomiast na własnym boisku z Lechią Gdańsk (2:4). Obie drużyny chciały więc zrehabilitować się za falstart.

GKS Katowice zwycięski na Bukowej

W maju bieżącego roku, kiedy doszło do ostatniego starcia tych zespołów, padł bezbramkowy remis. Wówczas zdobyty punkt był ważny zarówno dla Chrobrego, jak i dla GKS-u w kontekście zapewnienia sobie utrzymania. Teraz dla obu zespołów podział punktów z pewnością nie był wystarczający. Nikt nie chciał bowiem znaleźć się na dole tabeli już po dwóch spotkaniach.