Iga Świątek pokonała w poniedziałek 2:0 (6:3, 6:3) Ukrainkę Łesię Curenko w pierwszej rundzie French Open. Był to 29. wygrany mecz Polki z rzędu. Teraz Świątek zmierzy się z Amerykanką Riske. Spotkanie odbędzie się 26 maja.

Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA

French Open. Alison Riske rywalką Igi Świątek w II rundzie

Po wygranym meczu przez Świątek było wiadomo, że Polka zmierzy się w drugiej rundzie ze zwyciężczynią pojedynku Alison Riske – Dajana Jastremska, który był zaplanowany na poniedziałkowe popołudnie. Pojedynek Amerykanki z Ukrainką jednak nieco opóźnił się z powodu złych warunków pogodowych. Ostatecznie udało się go jednak rozegrać.

Sklasyfikowana na 43. pozycji w rankingu WTA Alison Riske wygrała 2:0 (6:3, 6:3) z zajmującą 82. lokatę Dajaną Jastremską. Choć pierwszego seta Riske wygrała dość pewnie, to w drugim Ukrainka nawiązała walkę z Amerykanką. Ze stanu 4:1 w gemach doprowadziła do 4:3 i w ósmym gemie drugiego seta także szła łeb w łeb ze swoją rywalką. Ostatecznie jednak Alison Riske doprowadziła do stanu 5:3 w gemach, a później nie dała szans Ukraince w kolejnym wygrywając całego seta 6:3. Tym samym Amerykanka zmierzy się z Igą Świątek w drugiej rundzie French Open.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Świątek kontra Rieske. Trzecie starcie tenisistek

W przeszłości Iga Świątek mierzyła się z Alison Riske dwa razy. Było to w 2021 roku podczas turniejów WTA w Madrycie oraz w Rzymie. W stolicy Hiszpanii Polka wygrała 2:0 (6:1, 6:1), zaś we Włoszech Świątek awansowała do kolejnej rundy wskutek skreczowania Amerykanki w dziesiątym gemie.

Nokaut. Iga Świątek w niespełna godzinę awansowała do II rundy Roland Garros

W drugiej rundzie French Open Polka zmierzy się z Amerykanką po raz trzeci. Dla Świątek będzie to okazja do odniesienia 30. zwycięstwa z rzędu. Mecz Igi Świątek z Alison Riske zaplanowano na czwartek 26 maja. Godzina nie jest jeszcze znana.