Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa polsko-gruziński debel awansował do półfinału turnieju ITF w Madrycie. W meczu ćwierćfinałowym z młodymi Hiszpankami, Marią de la Paz Alberto i Cayetaną Gay nie oddały przeciwniczkom więcej niż jednego gema.

Tenisistki z Polski i Gruzji z powodzeniem rywalizują na kortach ziemnych w tym sezonie. W rozgrywkach w Meksyku oraz Kolumbii dotarły do finału.

W środę polsko-gruziński debel zmierzył się z Conny Perrin oraz Prarthaną Thombare i zwyciężył z nimi w dwóch setach. W kolejnym meczu Piter i Kalasznikowa spotkały się z młodymi Hiszpankami, które zbierają doświadczenie w turniejach ITF. Mecz zakończył się po 52 minutach jednostronnej rywalizacji, w której Polka i Gruzinka oddały przeciwniczkom tylko jeden gem, a doszło do tego w pierwszym secie.

W półfinale Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa zmierzą się z lepszą parą w meczu Andrei Gamiz i Andrei Lazaro Garcii z Elenią Christofi i Despiną Papamichail.

Ćwierćfinał
Oksana Kałasznikowa (Gruzja, 1) / Katarzyna Piter (1) – Maria de la Paz Alberto (Hiszpania) / Cayetana Gay (Hiszpania) 6:1, 6:0.