A A+ A++

W ciąży włosy zwykle stają się mocne i gęste, jednak po porodzie ich kondycja może pozostawiać wiele do życzenia. Wszystko za sprawą burzy hormonalnej, jaka zachodzi w organizmie kobiety. Warto odpowiednio zadbać o pasma po porodzie, aby zyskały zdrowszy wygląd.

Dlaczego włosy w połogu tracą blask?

W czasie ciąży włosy zazwyczaj stają się mocne i gęste, dodatkowo nabierając blasku. Tymczasem po porodzie wiele kobiet boryka się z problemem łamliwych, zniszczonych pasm. Trudno nadać im objętość, stają się matowe i wyglądają niezdrowo. Powodem są zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie kobiety po wydaniu dziecka na świat. Organizm powinien wrócić do formy w ciągu około 6 tygodni – tyle książkowo trwa połóg. Niemniej jednak wiele kobiet walczy ze złą kondycją włosów znacznie dłużej. Odpowiedzialne za nią mogą być:
• zła dieta – jadłospis młodej mamy zwykle jest ubogi, często zapomina ona o spożywaniu wartościowych posiłków, pochłonięta opieką nad dzieckiem,
• przemęczenie – nocne karmienia oraz przebudzenia maluszka sprawiają, że kobieta jest niewyspana, co widać zarówno na jej twarzy, jak i głowie,
• stres – wejście w rolę matki u wielu kobiet powoduje nadmierny stres, podyktowany troską o nowo narodzone dziecko,
• depresja poporodowa – problem ten dotyczy coraz większej grupy kobiet i nigdy nie powinien być bagatelizowany.

Farbowanie włosów po porodzie – tak czy nie?

Sposobem na odświeżenie wyglądu może być zmiana koloru włosów, na co decyduje się wiele młodych mam. Niemniej jednak farbowanie pasm warto nieco odłożyć w czasie – zaleca się, aby pierwsza aplikacja kosmetyku miała miejsce dopiero po zakończeniu połogu, czyli po około 6. tygodniach od porodu. Wtedy też zarówno organizm, jak i włosy powinny już dojść do siebie po ciąży oraz porodzie. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na ogólną kondycję pukli. Jak wiadomo, farbowanie może znacząco ją pogorszyć, dlatego lepiej wstrzymać się z nim, jeśli włosy są bardzo zniszczone. Rozjaśnianie również nie będzie najlepszym rozwiązaniem, jeśli pasma nie są w dobrej kondycji. W przypadku, gdy młodej mamie trudno zaakceptować odrosty, warto wybrać wysokiej jakości kosmetyki oparte na składnikach naturalnych o działaniu nawilżającym i regenerującym. W sklepach dostępnych jest wiele godnych polecenia produktów, bez względu na to, czy stawiamy na jasny brąz włosy, miodowy blond czy ciemną czerwień.

Na czym polega efektywna regeneracja włosów po porodzie?

Do codziennej pielęgnacji włosów młode mamy powinny wybierać delikatne kosmetyki. Bardzo istotne jest również zadbanie o kondycję skóry głowy, na przykład poprzez regularne jej masowanie czy stosowanie peelingów enzymatycznych. Warto dać odpocząć pasmom od prostowania czy stylizowania. Rozwiązaniem w pewnych przypadkach może okazać się skrócenie włosów – niekoniecznie trzeba od razu diametralnie zmieniać fryzurę, czasami wystarczy tylko przyciąć końcówki, aby pukle nabrały blasku i objętości. Sama pielęgnacja to jednak za mało – bardzo ważna jest zdrowa, zbilansowana dieta dostarczająca organizmowi witaminy, minerały i składniki odżywcze. Wypoczynek i relaks także wpływają pozytywnie na kondycję włosów. Nie zapominajmy o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej – wychodząc na spacer, warto zaaplikować na pasma kosmetyk, który zabezpieczy je przed przesuszeniem. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł151 granatowych autobusów – Kraków szuka nowego operatora komunikacji miejskiej
Następny artykułZamość: Znaleziono ciało zaginionego 39-latka