W rozegranym awansem spotkaniu piątej kolejki Tauron Hokej Ligi JKH GKS Jastrzębie podzielił się punktami z GKS Katowice, przegrywając z mistrzem Polski po konkursie rzutów karnych 3:4 k. (1:0, 1:2, 1:1, k. 1:2).

Kibice byli świadkami niezłego widowiska, które rozstrzygnął Mateusz Michalski. Dla zespołu JKH gole zdobywali Filip Starzyński i Rastislav Špirko, czyli zawodnicy pozyskani jako ostatni.

Wynik wtorkowych derbów otworzył Filip Starzyński, który podczas gry w przewadze w 14. minucie wykończył dobitką swoją własną akcję. Do przerwy podopieczni Roberta Kalabera mogli pokusić się o bardziej okazałe prowadzenie, jednak John Murray zdołał powstrzymać napór. W drugą odsłonę lepiej weszli katowiczanie, doprowadzając do wyrównania w 23. minucie po uderzeniu z pół-dystansu Aleksi Varttinena. Niebawem goście poszli za ciosem, a katem okazał się Mateusz Michalski, który z zimną krwią wykorzystał błąd jastrzębian przy wyprowadzaniu krążka. Jeszcze przed końcem tej części gry ponownie przypomniał o sobie Starzyński, który z okolic bulika zaskoczył zasłoniętego Murray’a.

W trzeciej tercji oglądano dwa kolejne trafienia. Najpierw w 48. minucie tuż po karze dla Arkadiusza Kostka gospodarze pozostawili za dużo wolnego miejsca przed Maciejem Miarką Samowi Marklundowi. Z kolei do równowagi wynik przywrócił w 58. minucie Rastislav Špirko, który świetnie wymienił się podaniami z Marcinem Koluszem i tym samym dał nadzieję na punkty.

W dogrywce obie ekipy mocno ryzykowały, a najlepszą okazję do rozstrzygnięcia zawodów mieli goście, którzy na minutę przed syreną znaleźli się w duecie przed Maciejem Miarką, ale przegrali ten nierówny pojedynek z bramkarzem JKH GKS Jastrzębie. Ostatecznie o losie trzeciego z punktów zadecydowały karne. Po stronie JKH zdołał trafić jedynie Robert Arrak, a z kolei dla gości strzelili Bartosz Fraszko i wspomniany już Michalski.

Tym samym po raz pierwszy w tym sezonie Jastor został zdobyty, a dla gospodarzy pocieszeniem jest fakt, iż derby z mistrzem stały na naprawdę przyzwoitym poziomie. W kolejnym meczu zaplanowanym na 24 września JKH GKS zagra w Tychach, natomiast wszyscy kibice jastrzębskiego hokeja zobaczą się w czwartek, 21 września o godz. 17:00 w Galerii Zdrój na oficjalnym spotkaniu z zawodnikami zespołu.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 3:4 k. (1:0, 1:2, 1:1, d. 0:0, k. 1:2)

źródło: jkh.pl