A A+ A++

fot. LaPresse – Fabio Ferrari

Ekipa Alpecin-Deceuninck będzie współpracowała z firmą deltaG Ketones. Współpraca ma odegrać “kluczową rolę” w strategii żywieniowej zespołu.

Preparaty ketonowe maja poprawiać regenerację oraz stanowić dodatkowe źródło energii w sportach wytrzymałościowych.

Alpecin-Deceuninck, w którego barwach występują m.in. Mathieu van der Poel i Kaden Groves, potwierdził rozpoczęcie współpracy z brytyjskim producentem suplementów.

Według najnowszych odkryć naukowych, wprowadzenie ketonów pomaga w procesie regeneracji, redukuje przewlekłe stany zapalne i stres oksydacyjny. To zapobiega chorobom, kontuzjom i przemęczeniom. Ta współpraca znakomicie wpisuje się w misję naszego sztabu medycznego

– powiedział Peter Lagrou, lekarz ekipy.

Związki ketonowe produkowane są naturalnie przez wątrobę w procesie rozkładu tłuszczy, a uwalnianie w okresie niedoboru węglowodanów (głodówka, dieta niskowęglowodanowa) stanowią dla organizmu alternatywne źródło energii. Przyjęcie preparatów ketonowych sprawia, że organizm może jednocześnie korzystać z dwóch “źródeł energii”: zgromadzonego w mięśniach glikogenu i podanych ketonów. Pozwala to na utrzymanie maksymalnego wysiłku przez dłuższy czas.

O preparatach ketonowych w peletonie zrobiło się głośno w lipcu 2019 roku, gdy holenderski “De Telegraaf” opublikował tekst opisujący ich stosowanie w ekipie Jumbo-Visma. Grupa potwierdziła, że środków używa, a jej menadżer wskazał, że w peletonie nie są jedyną ekipą. Badania nad tymi związkami prowadził m.in. współpracujący z ekipą Quick-Step profesor Peter Hespel z Uniwersytetu w Leuven.

Preparaty ketonowe nie są zabronione, natomiast ich użyciu przeciwna były m.in. Holenderska Agencja Antydopingowa. Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) oraz zespół Sunweb/DSM, które tłumaczyły, że nie są jasne długofalowe skutki stosowania takich preparatów.

Firma T△S Global, produkująca produkty deltaG Ketones to organizacja działająca od 2003 roku, powstała z połączenia sił badaczy Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz funduszy amerykańskiej Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych Departamentu Obrony. Jej produkty miały być stosowane nieoficjalnie testowane przez brytyjskich sportowców przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie (2012).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBocheńskie morsy z charytatywną akcją w Kłaju – ZDJĘCIA
Następny artykułЯке завтра, 28 грудня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити