Iga Świątek (1. WTA) kontynuuje drogę do obrony tytułu w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Polka jest już w ćwierćfinale imprezy, a w dotychczasowych meczach nie straciła ani jednego seta. W IV rundzie bez żadnych problemów pokonała 6:3, 6:1 Brytyjkę Emmę Raducanu (77. WTA).

Kiedy następny mecz Igi Świątek? Czas na ćwierćfinał Indian Wells

Mistrzyni US Open z 2021 roku tylko na początku spotkania dotrzymywała kroku Świątek. W szóstym gemie pierwszego seta lidera światowego rankingu przełamała rywalkę, co przełożyło się na późniejsze zwycięstwo 6:3. Druga partia to już całkowita dominacja Polki, która popisała się serią sześciu gemów wygranych z rzędu i wygrała 6:1. W całym meczu łącznie cztery razy przełamywała rywalkę.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ruszyła lawina. WTA sprowadziła Rosjankę na ziemię. Króciutko

W ćwierćfinale Świątek zmierzy się z Soraną Cirsteą (83. WTA). Rumunka w ćwierćfinale stoczyła trzysetowy bój z Caroline Garcią (5. WTA). Znacznie niżej notowana zawodniczka niespodziewanie wyeliminowała jedną z faworytek, wygrywając 6:4, 4:6, 7:5.

Polka i Rumunka zmierzyły się jak do tej pory tylko raz. Miało to miejsce w IV rundzie ubiegłorocznego Australian Open. W  wyrównanym, trzysetowym starciu lepsza okazała się Świątek, która wygrała 5:7, 6:3, 6:3. Liderka światowego rankingu zatrzymała się wtedy dopiero na półfinale. Wynik tamtego pojedynku może być zapowiedzią interesującego starcia.

Magda Linette i Caty McNallyDreszczowiec w meczu z udziałem Magdy Linette w Indian Wells

Świątek – Cirstea. O której mecz Świątek dzisiaj? Transmisja TV

Mecz Igi Świątek i Sorany Cirstei w ćwierćfinale Indian Wells odbędzie się w czwartek 16 marca. Spotkanie rozpocznie się w okolicy godziny 21:00 czasu polskiego. Transmisja na żywo będzie dostępna na antenie Canal+ Sport oraz w internecie w płatnym serwisie Canal+ Online.