A A+ A++

Mowa o fragmencie muru przebiegającego przez pasmo górskie Badaling, który położony jest na wysokości ponad 1000 m n.p.m. Wzniesiony w 1505 r. odcinek fortyfikacji cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Głównie dlatego, że znajduje się blisko stolicy – ok. 70 km na północ od Pekinu.

Wpisany w 1987 r. na listę UNESCO obiekt, będący od 2007 r. jednym z “siedmiu nowych cudów świata”, był zamknięty od 25 stycznia. Było to spowodowane epidemią koronawirusa, która w Państwie Środka szybko przybierała na sile.

Teraz zabytek znów jest czynny. Choć lokalne władze poinformowały, że zmieniono limit liczby odwiedzających. W czerwcu 2019 r. ustalono, że może go zwiedzać maksymalnie 65 tys. osób dziennie. Jednak chińscy urzędnicy przekazali, że obecnie na mur może wchodzić do 20 tys. gości na dobę.

Aby zwiedzić atrakcję, trzeba najpierw zarezerwować bilet przez internet (jego cena wynosi ok. 20 zł). Po przybyciu na miejsce, każdemu turyście jest mierzona temperatura. Są oni również zobowiązani do tego, aby nosić przez cały czas maseczkę ochronną oraz zachowywać odstęp od pozostałych zwiedzających – minimum jeden metr.

Pozostałe odcinki Wielkiego Muru pozostaną zamknięte do odwołania, podobnie jak kolejka liniowa i Muzeum Wielkiego Muru Chińskiego w Badaling.

Od środy 25 marca zniesiono większość ograniczeń w podróżowaniu do prowincji Hubei, gdzie pojawiły się pierwsze przypadki zarażenia koronawirusem. Od 8 kwietnia będzie też można dotrzeć do miasta Wuhan, które było pierwszym źródłem wirusa. Jednak, jak informują chińskie władze, dostać się tam będą mogły tylko te osoby, które znajdują się w grupie niewielkiego ryzyka zakażeniem koronawirusem.

Większość nowych przypadków zarażonych COVID-19 to osoby, które przyjechały do Chin z zagranicy. Osoby te poddawane są restrykcyjnej kwarantannie, w celu szybkiego zneutralizowania wirusa.

Zobacz też: Chiny podnoszą się z koronawirusa. Polak z Szanghaju mówi, jak wygląda miasto

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoniec handlu na targach. Kupcy w szoku
Następny artykułXXII sesja Rady Miejskiej w Łowiczu przełożona