A A+ A++

Zacznijmy od pierwszej pozycji z listy klasyki światowej literatury. Dzięki wydawnictwu Replika na rynku ukazała się ponownie książka Thomasa Hardy’ego „Z dala od zgiełku” w przekładzie Róży Czekańskiej-Heymanowej. Jest to portret niezależnej kobiety, która potrafi wybrnąć nawet z pozornie nieodwracalnych skutków źle podjętych decyzji. Klasyczna i jedna z najlepszych powieści w dorobku tego autora, obrazowo pokazująca przesądy i zwyczaje małej wiejskiej społeczności.

Thomas Hardy to brytyjski pisarz i poeta, którego powieści zostały wielokrotnie przenoszone na ekran. Zrobił to m.in. Roman Polański kręcąc film „Tess”. Powieść Hardy’ego, na której bazował polski reżyser powstała w 1891 roku, dlatego też Thomas Hardy trafił już dawno na listę klasyków literatury. A najnowszego wydania jego powieści „Z dala od zgiełku” możecie już szukać w księgarniach. Ta powieść też została sfilmowana, a zrobił to w 1967 roku John Schlesinger.

O książce można też posłuchać:

fot. K. Żołądek

Druga propozycja to wspomniany już najnowszy thriller Bartosza Szczygielskiego zatytułowany „Nieodwracalnie”. Książka ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Jest to powieść o krzywdzie, która wyniszcza, a dowiemy się tego poznając historię Adama Zwidowskiego, który lubi swoje życie, mimo że to życie na emigracji. Ale ma przy sobie rodzinę. Pewnego dnia otrzymuje list od przyjaciela z dzieciństwa. I nie zdaje sobie sprawy, że zapoczątkuje to całkowitą zmianę w jego życiu, które nagle wywróci się do góry nogami.

Bartosz Szczygielski jest nie tylko pisarzem, ale też dziennikarzem piszącym o nowych technologiach. W książkach jednak potrafi budować napięcie, co udowodnił już na kartach wielu swoich powieści, a warto sięgnąć choćby po takie tytuły, jak „Dzień gniewu”, „Nim skończy się noc” czy „Dolina cieni”. Najnowszej powieści, przy której z pewnością nie będziecie się nudzić, zatytułowanej „Nieodwracalnie” możecie szukać na półkach w księgarniach.

O tej książce opowiadaliśmy też w piątkowej audycji „Książka na weekend”:

fot. K. Żołądek

Trzecia propozycja to klasyka bajek dla dzieci, a dokładniej „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry. Książeczka ukazała się nakładem wydawnictwa Frajda, a bogato ilustrowała całość Kasia Walentynowicz (projektantka i ilustratorka książek dla dzieci, które wydawane są nie tylko w Polsce, ale też w Korei, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Turcji, Chinach i USA). „Paweł i Gaweł” to klasyka poezji dziecięcej, a wydanie tego tytułu jest efektem ogłoszenia roku 2023 rokiem Aleksandra Fredry.

Tym razem czytelnicy otrzymują do rąk bogato ilustrowaną edycję znanego od pokoleń tekstu. Całość pełna jest też zabawnych drobiazgów i odważnych kadrów ilustratorki. Z pewnością frajdę z czytania i oglądania będą mieli nie tylko najmłodsi, ale też ich rodzice, dlatego z czystym sumieniem polecamy najnowsze wydanie tej historii, w której hasło „Wolnoć Tomku w swoim domku” zapamiętają kolejne pokolenia.

Życzymy udanej i miłej lektury.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułByło takie bezrobocie, że Tusk wyjechał do pracy za granicę
Następny artykułRepertuar kina w Centrum Kultury w Zambrowie (do 7 września)