Zwycięstwem Kolejorza zakończyło się spotkanie z Radomiakiem Radom. Poznaniacy w meczu 2. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy pokonali przeciwników z Radomia w pięknym stylu 2:0. To już trzecia z rzędu wygrana Lecha w tym sezonie (wliczając europejskie puchary).

Już w pierwszej połowie poznaniacy nie pozostawili wątpliwości, kto dominuje na boisku – już w 45. sekundzie Dino Hotić przejął piłkę po błędzie zawodników Radomiaka, ale niestety, nie zrobił z niej właściwego użytku i stracił szansę na bramkę. Zawodnicy Radomiaka usiłowali się zrewanżować akcją Rafała Wolskiego, ale nie udało im się pokonać Filipa Bednarka, który nie miał problemów z obroną bramki. Kolejne dwie akcje, które mogły zagrozić bramce Kolejorza, również zostały skutecznie unieszkodliwione przez obronę.

Mimo że to lechici dominowali na boisku, to w akcjach brakowało im dokładności. W 23. minucie Andersson dośrodkował do Hoticia, a ten strzelił – niestety, Majchrowicz był czujny i z trudem, ale obronił ten strzał. Kolejna prób miała miejsce po podaniu Czerwińskiego do Ishaka, ale i z tym strzałem poradził sobie bramkarz Radomiaka. W efekcie pierwszy gol padł dopiero w 40. minucie – strzelił go Mikael Ishak, który dostał idealne podanie od Hoticia i bezbłędnie trafił do bramki. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania.

W drugiej połowie zawodnicy z Radomia odzyskali animusz i gra stała się bardziej wyrównana. Lech nie pozostawał bezczynny: dwie ładne akcje zaliczył świetnie grający w tym spotkaniu Hotić. Pierwsza jednak zakończyła się podaniem do Velde, który nie trafił do bramki – a drugi strzał, w wykonaniu samego Hoticia, trafił w słupek.

Radomiak jednak stworzył kilka groźnych sytuacji – strzał Franka Castanedy w 83. minucie zaledwie o centymetry minął bramkę Bednarka i obrona musiała dwoić się i troić. Jednak odpowiedź Lecha nadeszła zaledwie minutę później – w 84. minucie Filip Szymczak strzelił drugiego gola, ustalając wynik meczu.

Kolejne spotkanie 3 sierpnia – Lech zagra rewanżowy mecz 2. rundy eliminacji do Ligi Konferencji z Żalgirisem Kowno.