Magda Linette (21. WTA) była jedną z największych niespodzianek tegorocznego Australian Open. Polka dotarła do półfinału imprezy, osiągając najlepszy wynik w turniejach wielkoszlemowych w karierze. Po prawie miesięcznej przerwie wróciła do gry podczas turnieju WTA 250 w Meridzie, gdzie została rozstawiona z numerem 1.

Na co stać Igę Świątek w tym sezonie? “Zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko”

Linette wytrzymała presję, znakomita akcja w wykonaniu Polki

Linette w I rundzie zmierzyła się z Camilą Osorio (61. WTA). Polka po długiej i wyrównanej batalii pokonała rywalkę 6:7(2-7), 7:5, 6:2, notując udany powrót w drugim secie. Przy stanie 40:30 z dziewiątym gemie tej partii Kolumbijka miała piłkę meczową. Po wymianie zza linii końcowej Linette zdecydowała się zagrać skrót. Rywalka zdołała dobiec do piłki, podobnie jak do zagranego później loba. Odpowiedź Polki była jednak mistrzowska, a zamknięcie akcji przy siatce spotkało się z żywiołową reakcją zgromadzonych kibiców. Wspomnianą akcję można zobaczyć na poniższym materiale wideo.

W walce o ćwierćfinał doświadczona polska tenisistka zmierzy się z Węgierką Panną Udvardy (91. WTA), która w meczu otwarcia pokonała 7:6 (7-1), 7:6 (7-5) Niemkę Jule Niemeier (69. WTA). Linette ma już za sobą jedno spotkanie z zawodniczką z Węgier. Panie zmierzyły się w turnieju pokazowym w lipcu 2020 roku. Wtedy ze zwycięstwa 7:6 (7-5), 6:3 cieszyła się Udvardy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Świątek może trafić na byłą liderkę rankingu WTA. Wielki hit na horyzoncie

W tym tygodniu polscy kibice mają sporo okazji do kibicowania tenisistom. W prestiżowym turnieju WTA 1000 w Dubaju walczy Iga Świątek (1. WTA), która o miejsce w ćwierćfinale zmierzy się z Rosjanką Ludmiłą Samsonową (13. WTA). W turnieju ATP 250 w Marsylii rywalizuje z kolei Huber Hurkacz (11. ATP). Polak mecz otwarcia rozegra ze znacznie niżej notowanym Szwajcarem Leandro Riedim (133. ATP).

Jessica Pegula i Iga ŚwiątekŚwiątek apeluje, Pegula dołącza. Polka i Amerykanka ramię w ramię w słusznej sprawie