A A+ A++

Zła wiadomość dla miłośników zimowych szaleństw. W tym roku nie będzie sztucznego lodowiska w Tarnobrzegu.  – Jeśli dzieci i młodzież mają zostać w domu, to nie będziemy namawiać, żeby przychodzili na lodowisko – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWislą24 Adam Strumiński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu.

Lodowisko „Biały Orlik”, przy Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu, uruchomiono w 2012 roku Kosztowało 824 100 zł z czego 300 tys. zł to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W minionych latach z lodowiska można było korzystać bezpłatnie, w wyznaczonych godzinach i przy sprzyjających warunkach pogodowych. W tym roku „Biały Orlik” będzie zamknięty, z powodu obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa..

– Interpretacja przepisów jest tu niejasna. Generalnie jak Ministerstwo tłumaczyło, to podobnie jak baseny czy siłownie, mogą z niego korzystać grupy zorganizowane, natomiast nie może być ogólnodostępne. W niektórych miastach tak to robią, że dzielą chętnych na grupy, gdzie dana grupa może korzystać w wyznaczonym czasie, natomiast my podjęliśmy decyzję, że nie będziemy otwierać. Jeśli dzieci i młodzież mają zostać w domu, to nie będziemy namawiać, żeby przychodzili na lodowisko – tłumaczy NW24.pl dyrektor MOSiR. 

– Jeśli szkoły zostaną otwarte i warunki pogodowe na to pozwolą, to wtedy lodowisko może zostać otwarte – dodaje.

BASEN, SIŁOWNIA, HALA TYLKO DLA ZORGANIZOWANYCH GRUP

Pozostałe obiekty sportowe, którymi zarządza tarnobrzeski MOSiR są dostępne, ale tylko dla grup.

– Tak jak przepisy mówią, czyli na hali nie ma większych obostrzeń, nie mogą tam jedynie odbywać się imprezy z udziałem publiczności. Obecnie z hali korzystają siatkarze i koszykarki -wyjaśnia A.Strumiński. 

– Na basenie i siłowni jest inaczej, ponieważ zgodnie z przepisami nie mogą z nich korzystać ludzie indywidualnie, dowolnie. Mogą tylko korzystać z nich grupy sportowe i szkoły o profilu sportowym. Z basenu korzystają więc dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3, obywają się również zajęcia nauki pływania oraz kluby pływackie. Z siłowni zaś korzystali jedynie piłkarze Siarki – dodaje.

Bez żadnych ograniczeń można jedynie korzystać z zarządzanego przez MOSiR Orlika nad Wisłą.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWdrażanie PPK w jednostkach samorządu terytorialnego
Następny artykułSmog. Kontrole pieców w Bochni? „Tylko na wniosek sąsiadów”