A A+ A++

Willa architekta Maxa Berga we Wrocławiu wystawiona na sprzedaż 

Nieruchomość jest wyjątkowa z wielu powodów. Zaprojektowana pierwotnie w 1876 roku przez Maxa Jitschina, a następnie w 1910 roku przebudowana przez słynnego wrocławskiego architekta Maxa Berga, jest jedną z najbardziej charakterystycznych budowli we Wrocławiu. Jej wyjątkowy design nawiązuje do stylu angielskiego wiejskiego domu. Oryginalne detale, wysokie sufity i duże okna podkreślają wyjątkowy klimat posiadłości. Willa ma ponad 500 metrów kwadratowych, dwa piętra i poziom piwniczny, w którym niegdyś mieszkała służba.

Urokliwa oranżeria oraz zachowany w oryginalnym stylu ponadczasowy kominek, mieszczący się w ponad 50-metrowym salonie, to tylko dwa z wielu atutów, jakimi może się poszczycić nieruchomość. Duży taras, z pięknym widokiem na okalające budynek starodrzewie, stanowi idealne miejsce na letnie przyjęcia i spotkania towarzyskie.

Niewątpliwą zaletą tego pięknego domu jest jego lokalizacja. Willa znajduje się w prestiżowej części Wrocławia, w samym sercu największego na Dolnym Śląsku Parku Szczytnickiego, będącego od lat miejscem uwielbianym przez wrocławian.

Willa Maxa Berga fot. JOT-BE NIERUCHOMOŚCI

Willa Maxa BergaWilla Maxa Berga fot. JOT-BE NIERUCHOMOŚCI

Max Berg – uznany architekt i twórca Hali Stulecia we Wrocławiu

Max Berg urodził się 17 kwietnia 1870 roku w Szczecinie. 1 kwietnia 1909 roku objął urząd miejskiego radcy budowlanego we Wrocławiu. Po przyjęciu posady architekt zamieszkał w willi przy ul. Kopernika 19 i przebywał tu do 1923 r., niemal do końca swojego pobytu we Wrocławiu. Znany jest przede wszystkim jako projektant Hali Stulecia, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz współautor radykalnej koncepcji urbanistycznej miasta (1919–1920). 

Willa Maxa BergaWilla Maxa Berga fot. JOT-BE NIERUCHOMOŚCI

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułII faza programu Wisła. Szef MON zatwierdził umowy
Następny artykułWołomin – wracają bezpłatne zajęcia gimnastyczne dla seniorów