Linette doskonale czuje się w roli tej najważniejszej polskiej zawodniczki w turnieju. We wtorek to jej wygrana w pełnym zwrotów akcji spotkaniu z Jil Teichmann zapewniła Polsce zwycięstwo ze Szwajcarią. Dziś wyciągnęła reprezentację z beznadziejnej sytuacji.

Mecz na warunkach Magdy Linette

Polska przegrywała 1-2. Porażki ponieśli Hubert Hurkacz z Matteo Berrettinim i Daniel Michalski z Lorenzo Musettim. Wygrała Iga Świątek. Linette grała o być albo nie być reprezentacji w turnieju. Nigdy nie jest to łatwa mentalnie rola. Presja jest ogromna, nawet jeśli gra się z niżej notowaną zawodniczką. Bronzetti zajmuje 54. pozycję w rankingu WTA.

30-letnia Polka wygrała dzięki doświadczeniu, spokojowi, dobremu tenisowi. Nie pozwoliła przeciwniczce rozwinąć skrzydeł. Spotkanie toczyło się pod jej dyktando, na jej warunkach. Nie musiała drżeć o wynik.

W pierwszym secie Linette oddała tylko jednego gema – na samym początku spotkania. Potem wygrała pięć gemów z rzędu. Trochę męczyła się, by zakończyć tę partię. Wykorzystała trzeciego setbola.

W drugim Polka nie zmieniła taktyki. Konsekwentnie wykorzystywała słabe strony w grze rywalki. W każdym elemencie gry była lepsza. Straciła tylko dwa gemy. Nie dała Włoszce żadnych szans na to, by ta mogła przełamać jej serwis. Mecz trwał 73 minuty.

Polska faworytem do awansu

Sytuacja w meczu jest jasna. Ten kto będzie lepszy w mikście awansuje do półfinału, który w piątek rozegrany zostanie w Sydney. W polskiej drużynie zagrają Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Ich rywalami będą prawdopodobnie Camilla Rosatello i Lorenzo Musetti.

“Biało-Czerwoni” grali ze sobą ostatnio w pierwszy dzień nowego roku. Pokonali wtedy kazachską parę Żibek Kulambajewa – Grigorij Łomakin 6:3, 6:4.  Włosi wygrali z Norwegami Ulrikke Eikieri i iktorem Durasoviciem 7:6 (6), 6:2.

Świątek i Hurkacz są zdecydowanymi faworytami.

Olgierd Kwiatkowski

United Cup. Finał miasta Brisbane (ćwierćfinał)

Polska – Włochy 2-2

Singiel kobiet (1): Iga Świątek – Martina Trevisan 6:2, 6:4

Singiel mężczyzn (1): Daniel Michalski – Lorenzo Musetti 1:6, 1:6.

Singiel mężczyzn (2): Hubert Hurkacz – Matteo Berrettini 4:6, 6:3, 3:6.

Singiel kobiet (2): Magda Linette – Lucia Bronzetti 6:1, 6:2.

Do rozegrania:

Mikst: Iga Świątek/Hubert Hurkacz – Camilla Rosatello/Lorenzo Musetti

Magda Linette – Jil Teichmann. 5:7, 6:4, 6:1. SKRÓT. WIDEO/Associated Press/© 2023 Associated Press … czytaj dalej