Na wtorkowej konferencji prasowej selekcjoner Czesław Michniewicz poinformował, że aż 5 zawodników na pewno nie zagra w środowym starciu z Chile. Pewnym nieobecnym jest Michał Skóraś, który trenuje indywidualnie, ale pozostała czwórka nie została ujawniona. TVP Sport ujawnia, że w niej może znaleźć się Robert Lewandowski i inni, kluczowi dla kadry piłkarze.

Problem reprezentacji Polski. Plan Michniewicza legł w gruzach

Reprezentacja Polski z Chile bez Lewandowskiego? Wiele na to wskazuje

– Wdrażamy protokół Katar. Będzie pięciu zawodników, którzy w środę odbędą specjalny trening przed meczem. Znajdą się w kadrze, wśród rezerwowych, ale nie będziemy z nich korzystali. W tym gronie jest pięciu zawodników – powiedział Czesław Michniewicz na konferencji prasowej. Selekcjoner planuje dać szansę piłkarzom, który ostatnio nie grali w swoich klubach. Wśród nich wymienia się Szymona Żurkowskiego, Kamila Glika i Jana Bednarka. Ponadto zagra tylko jeden zawodnik z dwójki Lewandowski – Szczęsny.

Według TVP Sport to bramkarz Juventusu wystąpi od pierwszej minuty, a Robert Lewandowski nie pojawi się na boisku. Sztab szkoleniowy chce zminimalizować ryzyko kontuzji kapitana kadry oraz prawdopodobnie da mu odpocząć. Istnieje jeszcze szansa, że napastnik Barcelony zagra w drugiej połowie meczu, ale nie kwestia ma być ustalona przez sztab przed meczem.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Poza Lewandowskim w gronie nieobecnych TVP Sport wymienia piłkarzy, którzy wskazywani są jako pierwszoplanowe postacie reprezentacji na mundialu. Odpocząć mają również Matty Cash, Piotr Zieliński i Nicola Zalewski i Sebastian Szymański. Każdy z wymienionych zagrał w pierwszym składzie swoich drużyn w ostatniej kolejce ligowych zmagań przed zgrupowaniem.

Początek meczu Polska – Chile zaplanowano na godzinę 18:00, w środę 16 listopada. Mecz odbędzie się na stadionie Legii Warszawa, a nie jak pierwotnie planowano na PGE Narodowym. Dzień po meczu Polacy wyruszą do Kataru.