W tym meczu imponowała lekkość i szybkość w grze ofensywnej Interu Miami, szczególnie za sprawą Leo Messiego, który był dyrygentem zespołu z Florydy. Kwestia zwycięstwa była wyjaśniona już po pierwszej połowie.

Lewandowski: Ciężko coś powiedzieć, bo to jest niewiarygodne

Messi zrobił show w USA

Inter i Atlanta zagrały w ramach Leagues Cup, wspólnych letnich rozgrywek amerykańskiej Major League Soccer i meksykańskiej Ligi MX. Dla zespołu z Miami to był drugi mecz fazy grupowej, a dla Atlanty pierwszy. Wcześniej Inter pokonał Cruz Azul 2:1. Wtedy Messi zapewnił zwycięstwo golem z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry.

Upomnienie od kibiców na meczu Igi Świątek.

Tym razem Inter nie pozostawił żadnych złudzeń, kto jest lepszym zespołem. Od początku narzucił swoje warunki gry. Pierwszy gol padł już w ósmej minucie. Messi znalazł się w sytuacji sam na sam po genialnym, długim podaniu Sergio Busquetsa. Argentyńczyk trafił słupek, ale od razu dobił piłkę. Był całkowicie poza zasięgiem obrońców.

Kilkanaście minut później Messi miał na swoim koncie pierwszy dublet w barwach Interu Miami. Ta akcja była niemalże kopią tego, co często grał z Jordim Albą w FC Barcelonie. Wypuścił Roberta Taylora na prawej stronie, a ten mu odegrał dokładnie w pole karne. Mistrzowi świata nie zostało nic innego tylko trafić do siatki na 2:0.

Pod koniec pierwszej połowy Messi stworzył akcję dającą bramkę na 3:0. Próbował przedrzeć się z prawego skrzydła w pole karne, ale ostatecznie rozciągnął grę. Podał przed 16. metr do Benjamina Cremaschiego, ten na lewą stronę do Taylora, który huknął z ostrego kąta.

Po przerwie Messi wpisał się na listę asystentów. Napędził kontrę w 53. minucie, ściągnął na siebie trzech obrońców Atlanty, robiąc tym samym miejsce Taylorowi na rajd. Podał mu w polu karnym na strzał, a reprezentant Finlandii oszukał golkipera gości płaskim strzałem. Taylor zdecydowanie dotrzymał Messiemu kroku w tym meczu.

Messi opuścił boisko w 78. minucie spotkania przy owacjach na stojąco. W dwóch meczach dla Interu strzelił trzy gole, podbija piłkarskie Stany Zjednoczone.

MLS wypuściło po meczu kompilację z zagraniami Argentyńczyka. Było widać, że bawi się piłką, ma dużo radości z gry i swobodę w poruszaniu się z nią. “Radość z oglądania – chyba że jesteś obrońcą” – tak podpisano filmik na Twitterze z momentami Messiego w starciu z Atlantą. Na twitterowym koncie MLS można znaleźć kilka innych wpisów z zachwytami nad występem mistrza świata. Nazywają go maestro, zapewnił rozrywkę.

Inter Miami w pełni zasłużenie pokonał Atlantę United 4:0 i zapewnił sobie zwycięstwo w grupie oraz awans do 1/16 finału Leagues Cup.