Weronika Falkowska oraz Katarzyna Kawa biorą w tym udziału w turnieju ITF W60 we francuskim Biarritz. Panie występowały w singlu oraz grają w deblu. W tym pierwszym nie poszło żadnej z nich najlepiej. Falkowska odpadła już w pierwszej rundzie po porażce z Victorią Mboko 6:2, 5:7, 0:6, a Kawa w drugiej, ulegając Carlocie Cirez Martinez 5:7, 6:7(5).

Iga Świątek na Wimbledonie. “Teraz powinno być lepiej”

France Tennis French Open

Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa walczą o wygraną w drugim turnieju w 2023 roku

Obie panie występują wspólnie również w turnieju deblowym w Biarritz, gdzie awansowały już do półfinału. W pierwszej rundzie polska para ograła francuski duet Tessah Andrianjafitrimo – Fiona Ferro 6:2, 7:5. Z kolei w drugiej w zaledwie 57 minut pokonały Francescę Curmi i Ines Ibbou 6:2, 6:1.

Spotkanie Polek z maltańsko-algierską parą było wyrównane tylko na początku pierwszego seta. Falkowska i Kawa błyskawicznie wyszły na prowadzenie 2:0, tracąc po drodze tylko punkt. Zaskakująco jednak przegrały swój serwis i było 2:1. Po chwili znowu przełamały rywalki i od tamtego momentu do samego końca kontrolowały wydarzenia na korcie. Do końca pierwszego seta i przez cały drugi rywalki polskiej pary nie miały żadnego break pointa i ostatecznie pożegnały się z turniejem.

W piątkowym półfinale Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa zagrają z holendersko-ukraińską parą  Isabelle Haverlag – Wałerija Strachowa. Początek spotkania około godziny 13:00.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Miami Open Tennis

Duet Falkowskiej i Kawy w 2023 roku wystąpił na przełomie stycznia i lutego w Challengerze w kolumbijskim Cali. Tam obie panie wygrały w finale z Kyoko Okamurą i Xiaondi You 6:1, 5:7, 10:6. W marcu startowały w turnieju ITF W60 w Trnavie w Słowacji. W półfinale przegrały jednak z Aminą Anszbą oraz Anastasią Detiuc 6:2, 5:7, 7:10.

Gdyby Polki wygrały turniej w Biarritz, to plasowałoby się wspólnie w okolicy 175 miejsca w rankingu deblowym. Do gry w największych turniejach na czele z wielkoszlemowymi jeszcze by brakowało, ale byłby to dobry punkt wyjścia.