A A+ A++

Czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy spotykamy się z agresją w Internecie to główne tematy poruszane przez policyjnych profilaktyków podczas spotkań z młodzieżą brzeskich szkół.

Warto wiedzieć, że nasze dzieci przeglądając różnego typu strony internetowe, mogą spotkać się z ogromnym natężeniem agresji. Z cyberprzemocą możemy mieć kontakt w formie agresywnych komentarzy na forach, pod artykułami czy na portalach społecznościowych, lub poprzez zamieszczanie kompromitujących materiałów, tworzenie obraźliwych stron, memów. Wszystkie te działania to forma hejtu, czyli mowy nienawiści. Pamiętajmy, że nasze dziecko może być dotknięte prześladowaniami ze strony rówieśników, lecz może być również tak, że będzie sprawcą tego typu przemocy wobec innych.

W dzisiejszych czasach spotkanie osoby o innej narodowości, kolorze skóry, odmiennym wyznaniu czy przekonaniach nie jest rzadkością. Niestety zdarza się, że na tym tle dochodzi do incydentów, w których sprawca kierując się uprzedzeniami dopuszcza się przestępstwa z nienawiści. Stąd policyjne działania profilaktyczno-edukacyjne wymierzone w przeciwdziałanie takim incydentom. Policjanci w trakcie spotkań przybliżają uczniom takie zagadnienia, jak stereotypy, uprzedzenia, dyskryminacja czy mowa nienawiści. Młodzież może się dowiedzieć, w jaki sposób powstają zachowania dyskryminacyjne i jakie rządzą nimi mechanizmy.

KPP w Brzesku

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułУ Саудівській Аравії сталася смертельна ДТП – автобус з людьми спалахнув
Następny artykułSprawa kardynała Sapiehy. Na jaw wychodzą nowe fakty